Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Artysta Lil Pump

Lil Pump

Sprawdź wydarzenia
Lil PumpSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
23 lata
data urodzenia:
17.08.2000
miejsce urodzenia:
Miami, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Raper i autor tekstów
social media:

Opis

Pod pseudonimem Lil Pump kryje się Gazzy Garcia. To młody amerykański raper, który jest również autorem tekstów. Urodził się w Miami 17 sierpnia 2000 roku. Artysta dał się poznać po wydaniu utworu "Gucci Gang", który zajął trzecie miejsce na liście przebojów Billboard Hot 100. W serwisie YouTube piosenka została odtworzona ponad 1,1 miliarda razy i okryła się platyną. W 2017 roku Lil Pump wydał pierwszą płytę pod tytułem właśnie "Lil Pump". 

Dzieciństwo i młodość

Choć Gazzy Garcia urodził się w Miami, jego rodzice to Kubańczyk i Meksykanka. W młodości raper był często wyrzucany ze szkół. Wdawał się w bójki i podżegał do zamieszek, przez co miał duże problemy. W 2013 roku poznał Smokepurppa, z którym nawiązał współpracę w przyszłości. Lil Pump i Smokepurpp są oddanymi przyjaciółmi. 

Kariera

Kariera Lila Pumpa zaczęła się w 2016 roku. Został on wtedy poproszony o współpracę przez Smokepurppa. Raper poprosił Lila Pumpa o freestyle. Pierwszą piosenką artysty była "Lil Pump", ale została ona zastąpiona bardzo szybko innymi singlami. Kolejne utwory artysty nosiły tytuły: "Elementary", "Gang Shit", "Ignorant" oraz "Drum$tick". Każda z tych piosenek została odtworzona ponad 3 miliony razy w serwisie SoundCloud. Te utwory dały artyście popularność w "podziemiu" południowej Florydy. W 2016 roku wystąpił podczas trady No Jumper (jako headliner), a później także na festiwali Rolling Loud. 

 

W 2017 roku raper wydał kolejne utwory, które stały się wielkimi hitami w serwisie SoundCloud. Piosenki "D Rose" oraz "Boss" zostały odtworzone razem ponad 70 milionów razy. Niedługo później do piosenki "D Rose" powstał teledysk, który wyreżyserował Cole Bennett. Fani mogli zobaczyć to dzieło już 30 stycznia 2017 roku. Przez 15 miesięcy odtworzono go ponad 130 milionów razy. W czerwcu 2017 roku artysta podpisał umowę z Warner Bros. Records i Tha Lights Global. Miał wtedy niecałe 17 lat. Szybko okazało się, że pierwsza z umów została podpisana zbyt pochopnie i stała się nieważna. Raper był zbyt młody. 

 

W lipcu 2017 roku na Twitterze pojawiła się informacja o tym, że artysta pracuje nad debiutanckim albumem. Miał ukazać się w sierpniu, ale jego wydanie opóźniło się. Zamiast niego powstała piosenka "Gucci Gang", która sprawiła, że artysta stał się znany na całym świecie. Trafiła na listę Billboard Hot 100. 8 listopada 2017 roku zajęła 3. miejsce. W październiku 2017 roku światło dzienne ujrzała pierwsza płyta Lil Pumpa. W jej nagraniu wzięli udział tacy artyści, jak: Gucci Mane, Rick Ross, Smokepurpp, Chief Keef, Lil Yachty i 2 Chainz. 

 

"I Shyne" to utwór, który został wydany 18 stycznia 2018 roku. Wyprodukowania utworu podjęła się wytwórnia Carnage. Artysta zdobył taką popularność, że dostawał mnóstwo ofert od innych wytwórni. Proponowały mu więcej niż 8 milionów dolarów za podpisanie umowy. Odezwali się do niego m.in. DJ Khaled i Gucci Mane. Choć artysta rzucił pogłoski, że podpisał kontrakt z wytwórnią 1017 Records (należącą do Gucci Mane'a), wcale tak nie było. 12 marca 2018 rok raper podpisał umowę z Warner Bros. Records. Tym razem była ona wiążąca i opiewała na 8 milionów dolarów. 

 

W 2018 roku artysta opublikował także utwory "Esskeetit" (24. miejsce na liście Billboard Hot 100) oraz "Drug Addicts". Do drugiej piosenki został nagrany teledysk, w którym wystąpił Charlie Sheen. 

2 lutego 2019 roku ukazał się drugi album rapera. Zatytułowany "Harverd Dropout" krążek zawiera 16 utworów, m.in. "Butterfly Doors", "Be Like Me" oraz "Esskeetit". 

 

W 2020 roku wypuścił kilka nowych utworów w serwisie SoundCloud. W 2021 roku wydał po cichu album "No Name".

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Gugu Gang: Key Glock, Young Multi, Lucki, Maxo Kream, Unotheactivist, Rusina, Ferg, Malik Montana, White Widow, City Morgue, Jack Harlow, Fivio Foreign, Vkie, Dababy,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy raper miał problemy z prawem?
Tak, niedługo przez 18. urodzinami został aresztowany pod zarzutem strzelania z broni we własnym domu. Manager Lila Pumpa twierdzi, że artysta bronił się przed włamaniem. Policja znalazła pistolet oraz amunicję. Matka artysty była podejrzana o stwarzanie zagrożenia dla syna, który w tamtej chwili był nieletni. Od tamtego czasu miał wiele innych problemów z prawem i był wielokrotnie aresztowany, np. za jazdę samochodem bez uprawnień oraz posiadanie narkotyków. Ma także duży problem z niezapłaconymi podatkami.
Czy Lil Pump wystąpi w Polsce?
Artysta wystąpi w lipcu na CLOUT Festival, który odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie.
Czy Lil Pump zakończył karierę?
Choć w lutym 2020 roku poinformował na Instagramie, że kończy z muzyką, wcale tak się nie stało. Już po kilku dniach powiedział, że jest z powrotem i ma nową piosenkę. Zatytułował ją "Lil Pump 2" i powiązana była z jego kolejnym albumem.
Czy artysta zdobył jakieś nagrody?
Nie. By nominowany do Billboard Music Awards za piosenkę "Gucci Gang" w kategorii Top Streaming Song oraz do MTV Video Music Awards za utwór "Lil Pump" w kategorii Push Artist of The Year.

Fani lubią też

Zobacz też