Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Wiz Khalifa

Wiz Khalifa

Wiz KhalifaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Wiz Khalifa to amerykański raper i piosenkarz. Zadebiutował w 2005 roku, wydając swój pierwszy mixtape. Dobre przyjęcie tego wydawnictwa spowodowało, że już rok później ukazał się pierwszy longplay'owy album "Show and Prove". W 2007 roku artysta dołączył do wytwórni Warner Bros Records, w której to wydał swój drugi album "Deal or No Deal"(2009). Kariera rapera nabrała tempa po opublikowania wielkiego przeboju "Black and Yellow". Ostatnie wydawnictwo rapera to pochodzący z 2016 roku album "Khalifa". Raper jest obecnie jednym z najpopularniejszych reprezentantów amerykańskiej sceny hip hopowej.

 

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Wiz Khalifa?
Wiz Khalifa, a właściwie Cameron Jibril Thomaz, urodzony 8 września 1987 w Minot w Dakocie Północnej jest amerykańskim raper i piosenkarzem.
Jaki był pierwszy album wydany przez Wiza Khalife?
Pierwszym, debiutanckim albumem amerykańskiego rapera jest "Show and Probe", który został wydany 5 września 2006 roku nakładem wytwórni Rostrum Records. Album był promowany singlem "Pittsburgh Sound".
Współpraca z wytwórnią Warner Bros. Records rozpoczęła się w 2007 roku. W lipcu 2007 roku współpraca została zakończona, powodem konfliktu były liczne opóźnienia związane z premierą nowego albumu.
Współpraca z wytwórnią Warner Bros. Records rozpoczęła się w 2007 roku. W lipcu 2007 roku współpraca została zakończona, powodem konfliktu były liczne opóźnienia związane z premierą nowego albumu.
Czy utwory Wiza Khalify były wykorzystywane w filmach?
6 kwietnia 2015 roku został opublikowany teledysk do utworu "See You Again". Piosenka była ścieżką dźwiękową do filmu Szybcy i wściekli 7 wyreżyserowanego przez Jamsa Wana. Utwór odniósł ogromny sukces komercyjny. Latem 2016 roku teledysk miał ponad 2 miliardy odsłon na serwisie YouTube.

Fani lubią też

Zobacz też