Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Lil Uzi Vert

Lil Uzi Vert

Lil Uzi VertSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
28 lat
data urodzenia:
31.07.1995
miejsce urodzenia:
Filadelfia, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Raper i autor tekstów
social media:

Opis

Lil Uzi Vert, a właściwie Symere Woods urodził się 31 lipca 1995 w Filadelfii. Jest to jeden z przedstawicieli młodej generacji rapu, ale jednak trzeba powiedzieć, że jak na swój młody wiek, jego dorobek jest przeogromny. Karierę rozpoczął już jako 15-latek, chociaż punktem przełomowym było stworzenie pierwszego komercyjnego mixtapu "LUV is Rage".

Woodsa wyróżnia to, że poza wykonywaniem piosenek, zajmuje się również ich pisaniem. Owszem, to dość częste zjawisko wśród raperów, którzy mają zazwyczaj ogromny bagaż doświadczeń, jednak nie zawsze jest to oczywistość. 

Po pierwszych sukcesach zaczęto zwracać większą uwagę na Lil Uzi Verta, który był przedstawiany jako następca wielkich raperów. Warto podkreślić, że Lil Uzi Vert czerpie z wielu gatunków muzycznych i nie można dostrzec u niego "odgrzewania starych kotletów", tylko jest to pójście własną ścieżką, która trwa do dziś. 

Lil Uzi Vert: sukcesy muzyczne

Nie ma co ukrywać, że tych sukcesów młody raper ma wiele. Jak już powiedzieliśmy, pierwszym, a może i nawet najważniejszym momentem w karierze było "LUV is Rage". Koniecznie trzeba też wspomnieć o singlu "Money Longer", który ostatecznie wspiął się na 54 miejsce rankingu "Bilboard Hot 100" Kolejnym z nich był singiel "XO Tour Lif3", który swego czasu był numerem 3 na platformie SoundCloud. Na bazie świetnych wyników został on piosenką promującą cały album. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, a cały album pokrył się 6-krotną platyną w USA. 

Wielokrotnie przekładany album "LUV is Rage 2" zdecydowanie przebił sukces pierwszego i na Bilboard 200 był na 1 miejscu. Sprzedaż 135 tysięcy w pierwszym tygodniu to genialny rezultat, do którego naprawdę trudno się zbliżyć. Jeżeli już jesteśmy przy nominacjach i nagrodach, to w 2017 roku był nominowany w Bilboard Music Awards z kawałkiem "Themself", ale również w MTV Video Music Awards, gdzie po kawałku nagranych z Migosem "Bad and Boujee" był nominowany w kategoriach na najlepszą piosenkę, teledysk hip-hopowy i kolaborację. Na szczęście udało się jednak wygrać w kategorii na piosenkę lata. "XO Tour Lif3" okazało się bezkonkurencyjne.

Rok 2018 również przyniósł kilka nominacji. Grammy, iHeart Radio Music Awards oraz MTV Video Music Awards nominowały go nawet w takich kategoriach jak:

  • hip-hopowa piosenka roku
  • najlepszy występ (Bad and Boujee)
  • najlepszy nowy artysta
  • najlepszy nowy artysta hiphopowy

Należy tutaj powiedzieć, że jednak nie udało się w żadnej z tych kategorii zwyciężyć. Podobnie było w roku 2020, gdzie uzyskał nominację z albumem "Eternal Atake" na American Music Awards, ale jednak bez skutku. 

Lil Uzi Vert: kontrowersje

Czasami zdarza się, że raperzy w USA mają problemy z prawem bądź narażają swój wizerunek na różnego rodzaju kontrowersje. W lutym 2021 roku pojawiła się informacja, która mówiła, że raper wszczepił sobie w głowę diament o wartości aż 24 milionów dolarów. 11-karatowy diament zapewne dla wielu z was będzie zaskoczeniem, ale to prawda, natomiast w czerwcu tego samego roku go usunął. Co stało za tym szalonym krokiem? Lil Uzi Vert tłumaczył to tym, że chce mieć "wiedzę Bogów".

Symere Woods jest powiązany z takimi gatunkami muzycznymi jak emo rap, trap czy też co oczywiste, hip-hop. Współpracował z Travisem Scottem, Mario Judah czy Offset. Z pewnością sporą ciekawostką dla wielu będzie to, że Lil Uzi Vert określa siebie jako satanistę i inspiruje się Marilynem Mansonem, a nawet w 2018 roku zachęcił swoich fanów aby "poszli z nim do piekła". 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie jest pełne imię i nazwisko Lil Uzi Verta?
Lil Uzi Vert to pseudonim artysty Symere Woods'a, który urodził się 31 lipca 1995 roku w Filadelfii
Co było momentem przełomowym w karierze Symere Woodsa?
Z pewnością było to "LUV is rage", chociaż należy wspomnieć o singlu "Money Longer", który dał mu 54 miejsce w rankingu "Bilboard Hot 100".
Jaki był największy sukces komercyjny Lil Uzi Verta?
Bez dwóch zdań był to singiel XO Tour Lif3, który był 3 najpopularniejszym kawałkiem na SoundCloud, a sam album "LUV is rage 2" sprzedał się w 135 tysięcy egzemplarzy w pierwszym tygodniu.
Z kim najczęściej współpracuje Lil Uzi Vert?
Nie ma tutaj jednego artysty, z którym najczęściej występuje, jednak do grona najbliższych "kolegów po fachu" można wyróżnić Playboi Carti, Young Thug czy Travisa Scotta.
Czy Lil Uzi Vert wygrał kategorię na festiwalu muzycznym?
Tak, Lil Uzi Vert wygrał w kategorii na piosenkę lata podczas MTV Video Music Awards z "XO Tour Lif3", a wiele razy był nominowany w innych kategoriach oraz na innych festiwalach muzycznych.

Fani lubią też

Zobacz też