Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Lil Wayne

Lil Wayne

Lil WayneOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Lil Wayne czyli Dwayne Michael Carter Jr. to amerykański raper. Urodził się w 1982 roku w Nowym Orleanie. W 1996 roku dołączył do grupy hip-hopowej o nazwie „Hot Boys”. Rok później ukazała się ich debiutancka płyta pod tytułem „Get It How U Live!!”. Największy sukces osiągnął ich drugi krążek - „Guerrilla Warfare”. Pokrył się platyną w Stanach i trafił na 5. miejsce notowania Billboard 200.

Lil Wayne wydał swój debiutancki krążek - „Tha Block Is Hot” w listopadzie 1999 roku. Pokrył się platyną w Stanach i zajął trzecie miejsce listy Billboard 200. Wydany rok później „Lights Out” nie powtórzył sukcesu debiutu, ale pokrył się złotem w Stanach.

Kolejne albumy rapera - „Tha Carter” oraz „Tha Carter II” pokryły się podwójną platyną w Stanach.

Raper ma na koncie wiele nagród, w tym cztery Billboard Music Awards, pięć Grammy oraz dwie MTV Video Music Award. Posiada także własną wytwórnię - Young Money Entertainment, założoną w 2005 roku. Najnowszy, dwunasty album artysty o nazwie „Tha Carter V” pochodzi z 2018 roku. Powstał we współpracy z takimi wykonawcami jak Kendrick Lamar, Nicki Minaj , Travis Scott czy Snoop Dogg.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też