Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Kopruch

KopruchSzczegółyOpisWydarzeniaKopruch - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
39 lat
data urodzenia:
05.03.1985
miejsce urodzenia:
Świętochłowice
dyscyplina:
Raper, scenarzysta, reżyser, producent muzyczny, kompozytor, operator filmowy i autor tekstów
social media:

Opis

Kopruch (Aleksander Kozłowski) to urodzony 5 marca 1985 roku w Świętochłowicach polski raper, kompozytor, scenarzysta, reżyser, autor tekstów, producent muzyczny oraz operator filmowy. Człowiek wielu talentów, z którym współpracują różni artyści z branży muzycznej.

Działalność muzyczna

Trudno jednoznacznie stwierdzić, z czym polska widownia najbardziej kojarzy Aleksandra Kozłowskiego. W wielu przypadkach będzie to działalność muzyczna, chociaż trzeba pamiętać o tym, że Kopruch jest też cenionym reżyserem, autorem teledysków i scenarzystą. Jeśli chodzi o jego artystyczne poczynania na płaszczyźnie muzycznej wystarczy wspomnieć o tym, że działa w grupach NDKE (z Kleszczem) oraz Żyjoki (z K-Essence). Dzięki temu oraz własnym przedsięwzięciom miał ogromny wkład w wydanie takich albumów, jak:

 • „NDKE” – EP z 2018 roku,
 • „NDKE 2 Sequel” – 2019,
 • „Spis niewydajek” – 2020,
 • „Zestaw powiększony” – 2020,
 • „NDKE 3 Trilogy” – 2021,
 • „Życz mi słońca” – 2022.

Słuchacze na pewno znają go z utworów „Potwory”, „Protagoniści”, „Będę tam”, „Mogłem”, „Upaść”, „Znam ludzi”, „Znam ludzi 2”, „Kartka odc. 1” czy też „Kartka odc. 2”.

Współpraca z innymi twórcami

Jak już zostało wspomniane, Kopruch ceni sobie współpracę z innymi twórcami (nie tylko z K-Essence i Kleszczem). Chodzi m.in. o jego wsparcie przy tworzeniu teledysków. Na tej płaszczyźnie współpracował już przede wszystkim z takimi zespołami i artystami, jak:

 • Pokahontaz,
 • Paktofonika,
 • Kaliber 44,
 • Miuosh,
 • Gutek,
 • Grubson,
 • Skorup.

Wszystko to za sprawą założonego przez niego studia filmowego Przedmarańcza, do którego chętnie zgłaszają się polscy raperzy. Wymienione wyżej studio zajmuje się głównie produkcją filmową oraz wideo, ale też spotami reklamowymi.

Nagrody i wyróżnienia

W tym miejscu wypada też podkreślić, że Kopruch jest bardzo cenionym artystą, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia, które polska publiczność może znaleźć na jego zawodowym koncie. W 2019 roku uhonorowano go na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film za teledysk do kawałka „404” (Pokahontaz i Kaliber 44) w kategorii Animacja. Kopruch miał też duży wkład w powstanie kilku filmów (reżyseria, scenariusz, montaż, foto, animacje, grafiki).

Wydarzenia

Kopruch - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kopruch?

Miejscowości, w których Kopruch wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław.

Gdzie i kiedy urodził się Kopruch?
Kopruch, a tak właściwie Aleksander Kozłowski, to znany i ceniony polski raper, producent muzyczny, kompozytor, reżyser, autor tekstów, operator filmowy oraz scenarzysta, który urodził się 5 marca 1985 roku w Świętochłowicach. Jest założycielem studia filmowego Przedmarańcza.
W jakich grupach muzycznych działa Kopruch?
Kopruch działa w dwóch grupach muzycznych – NDKE (z Kleszczem) oraz Żyjoki (z K-Essence). Dzięki tym współpracom oraz własnym działaniom wydał do tej pory takie albumy, jak: „NDKE” (EP 2018), „NDKE 2 Sequel” (2019), „Spis niewydajek” (2020), „Zestaw powiększony” (2020), „NDKE 3 Trilogy” (2021) oraz „Życz mi słońca” (2022).
Z jakimi numerami kojarzony jest Kopruch?
Kopruch jest kojarzony głównie z takimi numerami, jak: „Protagoniści”, „Znam ludzi”, „Potwory”, „Będę tam”, „Kartka odc. 1”, „Znam ludzi 2”, „Kartka odc. 2”, „Upaść” oraz „Mogłem”.
Z kim współpracował już Kopruch oraz jakimi nagrodami może się pochwalić?
Kopruch współpracował już z wieloma zespołami i artystami (głównie przy teledyskach). W tym gronie znajdują się m.in.: Pokahontaz, Grubson, Paktofonika, Miuosh, Gutek, Skorup oraz Kaliber 44. Warto podkreślić, że w 2019 roku przyznano mu nagrodę na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film za teledysk do utworu „404” (Pokahontaz + Kaliber 44) w kategorii Animacja.

Fani lubią też

Zobacz też