Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

Karolina KowalskaSzczegółyOpisWydarzeniaKarolina Kowalska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
24 lata
data urodzenia:
02.06.1999
miejsce urodzenia:
Rzeszów
dyscyplina:
Aktorka teatralna, dubbingowa, serialowa i filmowa
social media:

Opis

Karolina Kowalska to urodzona 2 czerwca 1999 roku w Rzeszowie polska aktorka teatralna, serialowa, filmowa oraz dubbingowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (na Wydziale Aktorskim). Dodatkowo od 2022 roku współpracuje z gdańskim Teatrem Wybrzeże.

Występy na deskach teatru oraz cenne wyróżnienia

Jak już zostało wspomniane, Karolina jest ściśle powiązana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Od 2022 roku zagrała w nim w następujących spektaklach:

 • „Koło Sprawy Bożej”,
 • „Plac Bohaterów”,
 • „Piękna Zośka”,
 • „Romeo i Julia is not dead”,
 • „Dziewczyna, która podeptała chleb”,
 • „Trojanki”,
 • „Faust”.

Przed rozpoczęciem współpracy z Teatrem Wybrzeże, Karolina wystąpiła jednak w kilku innych przedstawieniach, które przyniosły jej wiele cennych nagród – „Mary Page Marlowe”, „Bóg policzył dni” oraz „115. sen Boba Dylana”. Za role w tych spektaklach otrzymała I nagrodę na 40. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2022), a dodatkowo nagrodzoną ją dwoma innymi wyróżnieniami:

 • „Najbardziej Elektryzująca Aktorka” – nagroda publiczności,
 • „Indywidualność Aktorska” – nagroda łódzkich dziennikarzy.

Karolina może się też pochwalić otrzymaniem „Wiosła Kultury” w kategorii Debiutant. Ta nagroda została jej przyznana w 2023 roku.

Przygoda dubbingowa

Co prawda, analizując aktorską karierę dubbingową Karoliny Kowalskiej, nie można powiedzieć, że jest ona tak rozbudowana, jak jest występy teatralne, ale głosu utalentowanej aktorki można było posłuchać m.in. w serialu „Detektyw Conan: Herbatka u Zero”.

Filmy i seriale

Pozostało jeszcze krótko omówić dotychczasowe role filmowe oraz serialowe Karoliny Kowalskiej. W tym przypadku naprawdę jest o czym opowiadać, ponieważ aktorka zagrała już w takich produkcjach, jak:

 • „Tory”,
 • „Sexify”,
 • „Pajęczyna”,
 • „Marzec ’68”,
 • „Kres niewinności”,
 • „Belfer III”,
 • „Zatoka szpiegów”.

Dochodzą do tego dwie etiudy szkolne, a mianowicie „Tynka” oraz „Alkibiades”. Karolina poznała już wielu różnych artystów, współpracując po drodze m.in. z Bożeną Stachurą, Maciejem Cymorkiem, Magdaleną Prosuł, Anitą Szepelską, Grzegorzem Artmanem, Amelią Fajfer, Robertem Ciszewskim, Magdaleną Gorzelańczyk, Piotrem Chysem, Grzegorzem Otrębskim, Justyną Bartoszewicz, Filipem Garmulewiczem, Aleksandrą Bernatek, Pawłem Gaborem, Wiktorią Kruszczyńską, Hubertem Miłkowskim, Kamilem Pudlikiem czy też Jackiem Komanem.

Wydarzenia

Karolina Kowalska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Karolina Kowalska?

Miejscowości, w których Karolina Kowalska wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk.

Gdzie i kiedy urodziła się Karolina Kowalska?
Karolina Kowalska to zdolna aktorka młodego pokolenia, która urodziła się 2 czerwca 1999 roku w Rzeszowie. Jest aktorką teatralną, filmową, serialową i dubbingową, a do tego absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (na Wydziale Aktorskim). Od 2022 roku intensywnie współpracuje z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.
Jakie role teatralne ma na swoim koncie Karolina Kowalska?
Karolina Kowalska zaprezentowała się już w wielu różnych rolach na deskach gdańskiego Teatru Wybrzeże. Zagrała w takich spektaklach, jak: „Koło Sprawy Bożej”, „Plac Bohaterów”, „Piękna Zośka”, „Faust”, „Trojanki”, „Romeo i Julia is not dead” oraz „Dziewczyna, która podeptała chleb”. Wcześniej wystąpiła w przedstawieniach „Mary Page Marlowe”, „Bóg policzył dni” oraz „115. sen Boba Dylana”, co przełożyło się na kilka prestiżowych nagród na 40. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2022) – I nagrodę aktorską za role w trzech wspomnianych wyżej spektaklach, nagrodę publiczności „Najbardziej Elektryzująca Aktorka” oraz nagrodę łódzkich dziennikarzy „Indywidualność Aktorska”. Dodatkowo w 2023 roku zdobyła „Wiosło Kultury” w kategorii Debiutant.
W jakich filmach, serialach i etiudach szkolnych swój aktorski talent pokazała już Karolina Kowalska?
Karolina Kowalska ma na swoim koncie występy w takich filmach, serialach i etiudach szkolnych, jak: „Zatoka szpiegów”, „Pajęczyna”, „Tory”, „Tynka”, „Sexify”, „Belfer III”, „Marzec ‘68”, „Kres niewinności” oraz „Alkibiades”.
Z jakimi artystami współpracowała już Karolina Kowalska?
Razem z Karoliną Kowalską grali już m.in.: Bożena Stachura, Piotr Chys, Magdalena Gorzelańczyk, Justyna Bartoszewicz, Grzegorz Otrębski, Robert Ciszewski, Anita Szepelska, Grzegorz Artman, Paweł Gabor, Kamil Pudlik, Jacek Koman czy też Wiktoria Kruszczyńska.

Fani lubią też

Zobacz też