Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Jan Englert

Jan Englert

Jan EnglertSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
80 lat
data urodzenia:
11.05.1943
dyscyplina:
Polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, profesor sztuk teatralnych, pedagog.

Opis

Jan Englert to urodzony w 1943 roku w Warszawie aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny oraz profesor sztuki teatralnej. W 1964 roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Rozwój kariery aktorskiej Jana Englerta

Debiut aktorski Jana Englerta miał miejsce w 1956 roku, kiedy wcielił się w rolę łącznika Zefira w filmie wyreżyserowanym przez Andrzeja Wajdę Kanał.

 

Jan Englert współpracował z teatrami w Warszawie takimi jak Teatr Polski, Współczesny, Teatr Narodowy - od 2003 roku jest dyrektorem artystycznym tej sceny. Zagrał oraz wyreżyserował liczne spektakle teatralne.

 

Wystąpił między innymi w filmach Andrzeja Wajdy takich jak Kanał, Katyń, Tatarak, Kazimierza Kutza Sól ziemi czarnej, Perła w koronie, Janusza Zaorskiego Baryton, Filipa Bajona Magnat, a także w serialach Janusza Morgensterna, Jerzego Antczaka, Ryszarda Beraczy Jana Łomnickiego.

 

Jan Englert jest również aktorem dubbingowy. Jego głos można usłyszeć w takich produkcjach jak Kto się boi Virginii Woolf czy Killzone 3.

 

Jan Englert zdobył liczne odznaczenia i nagrody za wkład w polską kulturę. Należą do nich między innymi Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis czy odznaka Zasłużony Działacz Kultury.

Jan Englert spektakle

Jan Englert wystąpił między innymi w spektaklu Garderobiany który był spektaklem Teatru Narodowego. Oprócz niego na scenie można było zobaczyć Janusza Gajosa czy Beatę Scibakównę. Sztuka opowiada o ulotności teatru oraz o samotności oraz lojalności.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też