Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

IAMX

IAMXOpisWydarzeniaIAMX - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

IAMX to nic innego, jak nietuzinkowy projekt brytyjskiego artysty Chrisa Cornera, z którym wystartował w 2004 roku. Muzyczne przedsięwzięcie szybko okazało się wielkim hitem i zaczęto mówić o nim głośniej w wielu zakątkach świata, w tym również w Polsce. W związku z tym artystę już niedługo będzie można podziwiać na terenie Warszawy. IAMX to projekt skupiający się na muzyce elektronicznej, indie rock oraz synth pop. Kojarzony z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak: Metropolis Records, 61 Seconds i Major Records. 

IAMX - krótka historia

Początek projektu IAMX miał miejsce już w 2004 roku, kiedy to Chris Corner poczuł, że chciałby wyrzucić z siebie rozmaite emocje i tworzyć na solo. W jego twórczości dużo miejsca poświęca się na zawiłe związki i relacje międzyludzkie, poczucie wyobcowania, samotność czy też zwątpienie. Dla niektórych słuchaczy może to być skomplikowana i smutna muzyka, lecz na pewno jest pełna refleksji i osobistych doświadczeń artysty. IAMX to projekt powiązany m.in. z duetem Robots in Disguise, piosenkarką Imogen Heap, artystką Janine Gezang oraz zespołem Sneaker Pimps. Chris pojawiał się już ze swoim przedsięwzięciem w takich miastach, jak: Sacramento, Seattle, Salt Lake City, Denver, Philadelphia, Atlanta, Baltimore, San Diego, Berlin, Praga, Portland, Sztokholm, Mediolan, Wiedeń czy też Bratysława.

Źródło zdjęcia: materiały prasowe

IAMX - dotychczasowy dorobek muzyczny

To idealny moment, aby w kilku krótkich zdaniach przybliżyć dotychczasowy dorobek muzyczny projektu IAMX. Do tej pory na rynku pojawiły się następujące albumy długogrające:

 • "Kiss + Swallow",
 • "The Alternative",
 • "Live in Warsaw",
 • "Kingdom of Welcome Addiction",
 • "Dogmatic Infidel Comedown OK",
 • "Volatile Times",
 • "The Unified Field",
 • "Metanoia",
 • "Unfall",
 • "Alive in New Light",
 • "Echo Echo",
 • "Machinate",
 • "Mile Deep Hollow Tour",
 • "Fault Lines".

Dochodzą do tego mini albumy: "IAMIXED" oraz "Everything is Burning". Najpopularniejsze utwory wchodzące w skład projektu IAMX to oczywiście: "Your Joy is My Low", "Missile", "President", "Nightlife", "My Secret Friend", "Think of England", "Ghosts of Utopia", "Happiness", "Surrender" oraz "The X ID".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

IAMX - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi IAMX?

Miejscowości, w których IAMX wystąpi w najbliższym czasie: Poznań.

Czym tak właściwie jest IAMX?
IAMX to solowy projekt muzyczny brytyjskiego artysty Chrisa Cornera, z którym wystartował w 2004 roku, skupiający się na muzyce elektronicznej, synth pop oraz indie rock.
Jakie albumy długogrające, mini albumy oraz utwory wyszły spod szyldu przedsięwzięcia IAMX?
Do tej pory IAMX wydał następujące albumy długogrające: "Kiss + Swallow", "The Alternative", "Live in Warsaw", "Kingdom of Welcome Addiction", "Dogmatic Infidel Comedown OK", "Volatile Times", "The Unified Field", "Metanoia", "Unfall", "Alive in New Light", "Echo Echo", "Machinate", "Mile Deep Hollow Tour", "Fault Lines". Dochodzą do tego dwa mini albumy: "IAMIXED" oraz "Everything is Burning" i znane utwory muzyczne, wśród których znajdują się: "Your Joy is My Low", "Missile", "President", "Nightlife", "My Secret Friend", "Think of England", "Ghosts of Utopia", "Happiness", "Surrender" oraz "The X ID".
Jakie powiązania ma projekt IAMX oraz z jakimi wydawnictwami muzycznymi jest kojarzony?
Projekt IAMX jest powiązany m.in. z duetem Robots in Disguise, piosenkarką Imogen Heap, artystką Janine Gezang oraz zespołem Sneaker Pimps. Dodatkowo przedsięwzięcie jest kojarzone z takimi wytwórniami muzycznymi, jak: Metropolis Records, 61 Seconds i Major Records.

Fani lubią też

Zobacz też