Na czasie

opener-festivalagnieszka-chylinskadawid-podsiadlovan-goghto-krakow-tworzy-metamorfozyharry-potter-symfonicznie

Romare

Romare OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Romare, czyli Archie Fairhurst, kreuje nowe formy z istniejącego materiału dźwiękowego. Klucz do jego stylu leży w pseudonimie, będącym hołdem dla Romare Beardena, czarnoskórego artysty multidyscyplinarnego z USA, który zasłynął z unikalnych kolaży.

Romare - kariera

W procesie artystycznym Beardena, Romare dostrzegł sposób na rozwiązanie problemu nieskończonej puli możliwości w produkcji muzyki elektronicznej. W twórczości Romare sampling jest jednak coraz bardziej nieprzejrzysty i wpleciony w inne instrumenty, które dopełniają autorskie brzmienie.

Zainteresowania Fairhursta ewoluowały w czasie od przełomowego debiutu z 2012 roku, wydanego nakładem Black Acre, poprzez serię albumów w Ninja Tune, którą wieńczy wydany w 2020 roku album "Home". Jego ostatni album "Fantasy" ukazał się w listopadzie 2022 roku. Płyta rozszerza dotychczasowe pomysły o bardziej abstrakcyjne podejście, składając elementy kina fantasy z lat 70. i jego charakterystycznie rytmiczną elektronikę, tym samym zwiastując rozpoczęcie działalności jego własnej wytwórni You See. Mimo rozwijania autorskich koncepcji, muzyka Romare zachowuje niezwykle taneczny charakter.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Romare?
Romare to w rzeczywistości Archie Fairhurst.
W którym roku debiutował Romare?
Romare zadebiutował w 2012 roku.
Skąd pochodzi Romare?
Romare pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Fani lubią też

Zobacz też