Gibbs

Gibbs

Gibbs to Mateusz Przybylski, polski raper, wokalista i producent muzyczny. Przybylski jest członkiem zespołu FONOS oraz jednym z założycieli studia i ekipy DOPEHOUSE. Działa on w obszarze hip-hopu i jest obiecującym młodym wokalistą. Współpracował z raperami Kalim i Sariusem. Zdobywca złotych i platynowych płyt. Gibbs jest nazywany jako "człowiek refren" ze względu na swój magiczny wokal.

Gibbs historia rapera

Już od okresu przedszkola został zauważony ze względu na swój słuch. Wokalista uczęszczał do szkoły muzycznej, a następnie miał ambicje na naukę w Akademii Muzycznej, ale w efekcie nie doszło do tego. W tym czasie Gibbs zaczął uczyć się powoli samplingu i tworzyć na demo własne kawałki w zaciszu domowym. Próbował swoich sił, wysyłając własne demo do wytwórni hip-hopowych, niestety bez powodzenia. Ostatecznie trafił na Kaliego, czyli Marcina Gutkowskiego, a efektem współpracy był album "Sentymentalnie", który wszedł na rynek w 2014. Przed chwilę kariera Gibbsa stanęła w miejscu, aby w 2017 nabrać rozpędu. Przełomem był album "Antihype", wydany z Sariusem. Mariusz Przybylski obecnie mieszka w Katowicach, tam uczy się i rozwija. Studio nagrań ma w Zabrzu.

 

Producent wie, że jego znakiem firmowym są brzmienia na gitarze dokładane do utworów. Zresztą na tym instrumencie, szkolił się w szkole muzycznej. Choć jest z tego znany, nie chciałby kojarzyć się tylko z gitarą, ale wszechstronnie. Jeśli chodzi o wybieranie osób do współpracy to tutaj wokalista polega całkowicie na swojej intuicji muzycznej i nie ma doradców. Gibbs na początkowym etapie swojej kariery usłyszał, że ciężko jest wyżyć z hip-hopu w Polsce, będąc producentem muzycznym. Wziął sobie do serca te słowa i postanowił, że realizację marzeń połączy ze sposobem zarabiania na życie.  Przybylski nie pochwala tworzenia muzyki z gotowych melodii, na zasadzie "type beats", sam chce być autorem hitowych melodii. Sam siebie uważa, za twardo stąpającego po ziemi i wydaje się skromną osobą, mającą wyznaczony cel. Jest przy tym naprawdę ambitny, o czym świadczy liczba wydawanych utworów. Jego studyjne umiejętności producenckie w tak młodym wieku są naprawdę godne pochwały i sprawiają, że Gibbs cieszy się dużym uznaniem w swoim środowisku. Dodając do tego wyjątkowy wokal, możemy mówić o dużym talencie, dodatkowo popartym wykształceniem muzycznym. Jego talent będzie można podziwiać podczas Sun Festival 2022, który odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 29-31.07. Bilety na festiwal wciąż są dostępne.

 

W Dope House Studio w Zabrzu, Gibbs nagrał sporo płyt, dwie płyty Sariusa, trzy płyty Kartky oraz wiele utworów artystów takich jak Kacper HTA i ekipa FONOS. Początki studia nie wyglądały tak kolorowo jak teraz, ale obecnie cieszy się ono dużą renomą w branży i przyciąga coraz więcej artystów. Raper spędza tam większość czasu i ma tam swoją bazę produkcyjną. Jego pracowitość szybko przekłada się na kolejne utwory, a pasja do muzyki jest wyczuwalna w kawałkach i w podejściu do tworzenia. 

Twórczość Gibbsa

Jednym ze znanych albumów jest "Czarno na białym", wydany we wrześniu 2021. Płyta jest określana jako bardzo emocjonalna i dobrze ukazująca zróżnicowane emocje. To dialog artysty z słuchaczem i ze samym sobą, a teksty to przyjemność dla ucha. Album został wysoko oceniony, jeśli chodzi o warstwę liryczną, beaty i śpiew. Mamy tam mieszankę folk rockową i popową, emocjonalny rap i gitarowe brzmienia. Jego wokal jest trochę rapowany, a po części śpiewany. Można wyczuć nostalgię i oldskulowe nuty. Jest uznawany za charakterystyczny i od razu kojarzony z artystą. To chyba właśnie zadecydowało o jego sukcesie na scenie hip-hopu.  Płyta nawiązuje do jego rozwoju, doświadczenia i kariery, pojawiają się również wersy o miłości i korzystaniu z tego, co się ma. Mariusz Przybylski jest doceniany głównie za talent producencki i współpracę studyjną z raperami. Ponadto, jego wokal jest emocjonalny, a teksty uznawane za bardzo dobrze napisane.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Gibbs: ERO, Jan - rapowanie, Reto, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Dziarma, Kaz Bałagane, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, OIO, Włodi, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Dwa Sławy, Guzior, Sarius, Avi x Louis Villain, Trill Pem, OKI, Kukon, Olszakumpel, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Żabson, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Buszu, Nypel, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Gibbs - Często zadawane pytania

  • Przybylski urodził się w 1995 roku, a zatem jest obiecującym, naprawdę młodym producentem muzycznym. Osiągnął bardzo wiele, biorąc pod uwagę swój wiek. Muzykę zaczął tworzyć na poważnie w wieku 15 lat.
  • Mariusz Przybylski wyrusza w solową trasę koncertową pod nazwą Czarno na białym tour, w marcu 2022. Trasa obejmie 9 miast w Polsce, a muzyka będzie wybrzmiewała w takich miejscach jak klub Niebo w Warszawie, Stary Klasztor we Wrocławiu czy katowicki P23.
  • Jego najbardziej znana współpraca to nagrania z Kalim oraz Sariusem. Te duety mocno wpłynęły na jego twórczość i sprawiły, że jego kariera poszybowała.
  • Owszem. Zdawał on do Akademii Muzycznej na kierunek Jazz, ale nie wszystko poszło po jego myśli. Zamiast tego wykorzystał opanowane umiejętności gry na gitarze w swoich utworach.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Gibbs
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/