Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Fanfara Awantura 

Fanfara Awantura 

Fanfara Awantura OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Polskie melodie ludowe w rytmach techno, na dodatek zagrane przez orkiestrę dętą!? To "Prawdziwie Polskie Techno"/„True Polish Techno”! Mózgiem projektu jest Michał Fetler, znany z Jazzbandu Młynarski Masecki i grupy Polmuz, który ze swą orkiestrą stworzył klubowe bomby, równocześnie zachwycające słowiańskim liryzmem i porywające surowym jazzowym sznytem. Zarówno Polmuz jak i Fanfara Awantura są laureatami Konkursu Polskiego Radia "Nowa Tradycja". 

O Fanfara Awantura 

"Prawdziwie Polskie Techno" to zupełnie nowy garnitur orkiestry dętej Fanfara Awantura, kojarzonej dotychczas estetyką bałkańsko-punkową. Po wielu latach udawania Cyganów, nadszedł czas na swoisty coming-out i objawienie prawdziwie nafutrowanego, techno-polo-futurystycznego oblicza. "Prawdziwie Polskie Techno" to wariacje na temat melodii ludowych, przetworzonych na styl muzyki elektronicznej, awangardowej i techno, wykonywane na tradycyjnych instrumentach dętych i nowoczesnych syntezatorach. Tradycyjna, na pozór, orkiestra dęta zaskoczy teraz biegłością w stylach Rave, Psytrance, Progressive, Minimal czy Detroit Techno, choć zagrane z klubową werwą utwory na motywach polki czy walcerka zdradzają, że awanturniczy tech-załoganci obeznani są też zarówno z muzyką Gorana Bregovica, Brandt Brauer Frick, jak i rozwibrowanym tanecznie jazzem gigantów z The Comet Is Coming.

 

Projekt Prawdziwie Polskie Techno powstał na specjalne zamówienie Radiowego Centrum Kultury Ludowej w Polskim Radiu. Na potrzeby jubileuszowego koncertu z okazji 25-lecia tej instytucji, Michał Fetler skomponował siedem autorskich wariacji melodii ludowych południowo-wschodniej Polski. Zestawił w nich stylistykę srogiego techno i muzyki elektronicznej z brzmieniem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Zbrojnych oraz kapeli ludowej z towarzyszeniem ekstatycznych syntezatorów. 

Premiera projektu miała miejsce 1 kwietnia 2019 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie, a także na żywo na antenie Radiowej "Dwójki" i "Jedynki". Polskie Radio postanowiło kontynuować projekt i stworzyć oficjalne wydawnictwo z okazji jubileuszu 25-lecia RCKL. W grudniu 2019 roku zespół zarejestrował album "Prawdziwie Polskie Techno" w studiu nagraniowym S3 w Warszawie.

 

Za miks nagrań odpowiada wybitny poznański producent mooryc - Maurycy Zimmermann, mastering albumu zrealizowało berlińskie studio Calyx Mastering. Polska premiera albumu odbyła się w grudniu 2020 roku, a premiera zagraniczna w marcu 2021 roku. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też