Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Krystyna Stańko

Krystyna Stańko

Krystyna Stańko OpisWydarzeniaKrystyna Stańko - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Krystyna Stańko to polska piosenkarka jazzowa, autorka tekstów oraz wykładowca i dziennikarka radiowa. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z czołowymi polskimi jazzmanami m.in. Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem czy Ireneuszem Wojtczakiem. Do nagrań zaprasza też artystów z zagranicy. W 2016 roku na jej płycie pojawił się perkusista Ze Luisa Nascimento, który współpracował z gwiazdami takimi jak Cesaria Evora czy Hindi Zahra.

 

Karierę muzyczną rozpoczęła w 1988 roku w zespołach „Young Power” i „Dekiel”. W czasie studiów założyła też żeński kwartet „For Dee”, z którym zdobyła nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Krystyna Stańko płyty

W 1995 roku wraz z zespołem „For Dee” nagrała debiutancką płytę „Kobiety”. Grupa udała się też w trasę po Polsce wraz ze zespołem Varius Manx.

 

W 2008 roku artystka wydała pierwszą solową płytę „Usłysz mnie”. Do pracy nad nią zaprosiła instrumentalistów: Jacka Królika i Piotra Żaczka. Piosenka „Sobie Sami” pojawiła się w filmie Juliusza Machulskiego „Ile waży koń trojański”. W 2013 roku jej album „Kropla słowa” został wybrany albumem roku przez czytelników miesięcznika Jazz Forum.

 

Krystynę Stańko można też usłyszeć w Radiu Gdańsk, w którym prowadzi autorką audycję muzyczną promującą młode talenty muzyczne . W 2014 roku otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wydarzenia

Krystyna Stańko - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Krystyna Stańko ?

Miejscowości, w których Krystyna Stańko wystąpi w najbliższym czasie: Wejherowo, Gdynia.

Fani lubią też

Zobacz też