Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival

Big Day

Big DayOpisWydarzeniaBig Day - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Big Day to zespół pochodzący z Olsztyna. Powstał w 1992 roku, a jego nazwa odnosi się do utworu brytyjskiej grupy XTC. Big Day nawiązuje w swojej twórczości do rocka z końca lat 60., co słychać w twórczości. Największa popularność grupy przypadła na połowę lat 90., kiedy na rynku pojawiły się pierwsze albumy studyjne zespołu. Największymi hitami były takie piosenki jak "W świetle i we mgle", "Mój znak", "Przestrzeń" czy "W dzień gorącego lata". 

Cechą charakterystyczną zespołu Big Day są współbrzmiące ze sobą głosy małżeństwa-wokalistów: Ani Zalewskiej i Marcina Ciurapińskiego. Zespół nagrał 8 płyt. Obecnie Big Day tworzą:Anna Zalewska-Ciurapińska – wokal; Marcin Ciurapiński – wokal, gitara basowa, produkcja muzyczna, autor tekstów; Piotr Szymański – gitara i Paweł Pająk – perkusja. 

Wydarzenia

Big Day - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Big Day?

Miejscowości, w których Big Day wystąpi w najbliższym czasie: Kielce, Koszalin, Płock, Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk/Sopot, Toruń, Gliwice, Wrocław, Olsztyn, Szczecin.

Fani lubią też

Zobacz też