Ava Max

Ava Max

Ava Max to albańsko-amerykańska artystka popowa znana na cały świat. Rozgłos przyniósł jej utwór "Sweet but Psycho", który znalazł się na pierwszym miejscu przebojów w aż 22 krajach. Znana jest także z feministycznych utworów, m.in. singla "Not Your Barbie Girl" wykorzystującego sample z piosenki Aqua "Barbie Girl".

Historia Ava Max

Ava Max, a w zasadzie Amanda Ava Koci, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, urodziła się 16 lutego 1994 roku w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych. Jej korzenie sięgają jednak Albanii, ponieważ jest córką albańskich imigrantów. Jako dziecko często widywała, jak jej rodzice pracują na 3 etaty, aby utrzymać rodzinę bez znajomości języka angielskiego.

 

Ava Max miała styczność z muzyką już od najmłodszych lat. Jej rodzice śpiewali w chórze. Ona sama zaledwie w wieku 8 lat zaczęła brać udział w konkursach muzycznych. Mając 14 lat, razem z matką przeprowadziła się do Los Angeles, aby zrobić karierę piosenkarki. Nie było to jednak proste, ponieważ dziewczyna ciągle była odrzucana ze względu na wieku. Wówczas trafiła na Pharrella Williamsa, który dawał jej wskazówki dotyczące muzyki.

 

Swoją karierę muzyczną Ava Max rozpoczęła w 2008 roku. Wówczas pod pseudonimem Amanda Kay wydawała swój debiutancki minialbum pt. "Amanda Kay". O tej uzdolnionej artystce świat usłyszał jednak dopiero dekadę później, kiedy to w 2018 roku światło ujrzał przebój "Sweet but Psycho". Piosenka dotarła na szczyty list przebojów w wielu krajach, m.in. w Polsce. Była notowana zarówno w Ameryce i Europie, jak i Azji. Od tamtej pory kariera muzyczna Avy Max nabrała tempa i wciąż nie zwalnia.

 

Cechą charakterystyczną Avy Max jest asymetryczna fryzura. Jej prawa część została obcięta na krótko, natomiast lewa jest bardzo długa. Artystka zaznacza, że zdecydowała się na takie cięcie, ponieważ nie czuła się autentyczna ze swoją normalną fryzurą.

Ava Max - dorobek muzyczny

Ava Max ma na swoim koncie tylko jeden album studyjny. Ujrzał on światło dzienne 18 września 2020 roku i nosi tytuł "Heaven & Hell". Znalazło się na nim 15 utworów. Są to:

 • "H.E.A.V.E.N";
 • "Kings & Queens";
 • "Naked";
 • "Tatto";
 • "OMG What;s Happening";
 • "Call Me Tonight";
 • "Born to the Night";
 • "Torn";
 • "Take You to Hell";
 • "Who's Laughing Now";
 • "Belladonna";
 • "Rumors";
 • "So Am I";
 • "Salt";
 • "Sweet but Psycho".

Płyta artystki zdobyła świetne opinie. Sprzedała się w ponad milionowym nakładzie. Poszczególne piosenki, które znalazły się na krążku, otrzymały także nagrody. Ava Max odebrała statuetkę GAFFA Awards za "Sweet but Psycho" w kategorii "Najlepsza Zagraniczna Piosenka" i "Najlepsza Międzynarodowa Piosenka". Była także nominowana do LOS04 Music Awards za "Kings & Queens" w kategorii "Najlepszy Międzynarodowy Teledysk".

 

Warto podkreślić, że Ava Max nie zwalnia tempa. Już pracuje nad swoim kolejnym albumem, którego premiera została zaplanowana na październik 2022 roku.

Ava Max - koncerty

Jako światowej sławy gwiazda Ava Max daje nie tylko koncerty solowe, ale także zapraszana jest na liczne festiwale muzyczne. Poza scenami w USA występuje także na innych międzynarodowych wydarzeniach. Do tej pory mogliśmy ją zobaczyć m.in. na Festival Haüs w Huston w Teksasie czy Rix FM Festival w Goteborgu w Szwecji.

 

Dla fanów muzyki Avy Max mamy doskonałą wiadomość, ponieważ artystka już zapowiedziała swoją obecność na Kraków Live Festival 2022, który odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia na lotnisku przy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Występ artystki został zaplanowany na drugi dzień wydarzenia, co odbiło się szerokim echem zarówno w muzycznym świecie, jak i w mediach. Na szczęście bilety na koncert wciąż są jeszcze dostępne, dlatego nie warto zwlekać.

Z kim współpracuje Ava Max?

W związku ze swoją międzynarodową popularnością Ava Max ma możliwość współpracować z największymi gwiazdami światowej sławy. Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć ją w towarzystwie takich artystów jak m.in.:

 • Tiesto - we współpracy artystów powstał utwór "The Motto";
 • David Guetta - we współpracy artystów powstał utwór "Let It Be Me";
 • Witt Lowry - we współpracy artystów powstał utwór "Into Yor Arms";
 • AJ Mitchell - we współpracy artystów powstał utwór "Slow Dance";
 • Alan Walker - we współpracy artystów powstał utwór "Alone, Pt. II";
 • Post Malone - we współpracy artystów powstał utwór "Make Me Cry";
 • Kaan Pars - we współpracy artystów powstał utwór "Levels";
 • Bebe Rexha - we współpracy artystów powstał utwór "I Was Made".

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Ava Max: Lewis Capaldi, Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Parcels, White 2115, Future, Anne-Marie, Young Leosia, Jan - rapowanie, Bedoes, Rosalie, OKI, Halsey, Kinny Zimmer, Mimi Webb,

 

Ava Max - Często zadawane pytania

 • Prawdziwe imię i nazwisko artystki Ava Max to Amanda Ava Koci.
 • Ava Max urodziła się 16 lutego 1994 roku, a więc w 2022 roku skończyła 28. lat.
 • Ava Max to artystka pochodząca z Milwaukee, czyli miasta położonego w USA.
 • Najnowsza płyta Ava Max nosi tytuł "Diamonds & Dancefloors" i powstała w 2022 roku.
 • Do tej pory Ava Max z takimi artystami jak m.in.: Tiesto, David Guetta, Witt Lowry, AJ Mitchell, Alan Walker, Post Malone, Kaan Pars czy Bebe Rexha.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ava Max
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/