Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

tiLLie

tiLLieOpisWydarzeniatiLLie - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

tiLLie to przełamująca schematy piosenkarka, którą Jack Saunders z BBC Radio określił mianem "nieszablonowej artystki narodzonej u bram piekła".

Sama określa swoją muzykę jako "Pop rodem z koszmarów", tiLLie bez trudu łączy jasne, wpadające w ucho popowe
melodie z ponurymi tekstami poruszającymi tematy zaczerpnięte z jej życia na południu USA - traumę religijną, amerykańską dystopię, doświadczanie przemocy - w otoczeniu mocnych brzmień osadzonych w nu metalu i  elektronicznej wrażliwości lat 90-tych.

Oprócz współpracy z Machine Gun Kelly, Bishop Briggs, Lights, Evanem Bogartem i Kevinem Lymanem (twórcą
Vans Warped Tour), otrzymała również wsparcie ze strony takich redakcji jak: Alternative Press, Fader, Spin Magazine i wielu innych.

Jej ostatnie produkcje zyskały wsparcie Clary Amfo i Jacka Saundersa z BBC Radio 1, otrzymując tytuł "Tune of The Week" i Power Play w ich najpopularniejszych wieczornych programach. Ponadto zyskała wsparcie radiowe od Teda Strykera z Alt98.7 i pojawiła się na licznych playlistach Spotify (Misfits 2.0, SALT,Fresh Finds, a.o).

Jej singiel "bless ur heart" stał się viralem na TikToku, gromadząc ponad 8,3 miliona wyświetleń, a jej utwór - "mOmS bAsEmeNt", który ukazał się 7 lipca zeszłego roku, został wyprodukowany przez Jordana Fisha z Bring Me the Horizon.

Kończąc prace nad kolejną dawką muzyki, tiLLie kontynuuje poszukiwanie przestrzeni dla siebie w branży muzycznej, gdzie z pewnością czeka na nią tytuł pionierki w gatunku jakim jest alt-pop.

Kategorie:piosenkarki pop

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

tiLLie - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi tiLLie?

Miejscowości, w których tiLLie wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też