Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Fergie

FergieSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
49 lat
data urodzenia:
27.03.1975
miejsce urodzenia:
Hacienda Heights (Kalifornia), Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Piosenkarka pop, R&B, dance i pop-rap oraz autorka tekstów
social media:

Opis

Fergie to amerykańska wokalistka, autorka piosenek i aktorka. Urodziła się w 1975 roku na przedmieściach Los Angeles w Kalifornii. Jako dziecko występowała w telewizyjnym programie „Kids Incorporated”. Następnie przez kilka lat należała do żeńskiego trio wokalnego „Wild Orchid

 

Przełomem w karierze artystki było dołączenie do grupy hip-hopowej - „The Black Eyed Peas”. W 2003 roku ukazała się płyta zespołu z udziałem Fergie - „Elephunk”. Album odniósł ogromny sukces dzięki hitom takim jak „Where Is The Love?” czy „Hey Mama”. Pokrył się między innymi siedmiokrotną platyną w Kanadzie oraz podwójną w Stanach Zjednoczonych. Ponadto grupa zdobyła nagrodę Grammy za utwór „Let's Get It Started”.

 

W 2005 roku ukazał się album „Monkey Business”, który znalazł się na 2. miejscu listy Billboard 200. Przyniósł muzykom kolejne statuetki Grammy za utwory „Don't Phunk With My Heart” oraz „My Humps”.

W 2006 roku Fergie wydała swój pierwszy solowy album - „The Dutchess”, który znalazł się na szczytach list przebojów dzięki piosenkom takim jak „London Bridge”, „Glamorous” czy „Big Girls Don't Cry”. Fergie zaprezentowała tu swoją umiejętność łączenia wielu gatunków i rejestrów emocjonalnych - od ballad, poprzez hip-hopowe i taneczne kawałki po brzmienia reggae. W 2009 roku wydała kolejny album z zespołem „The Black Eyed Peas” - „The E.N.D.” Płyta, na której znalazły się hity takie jak „I Gotta Feeling” czy „Boom Boom Pow” cieszyła się ogromną popularnością.

Drugą solową płytą w dorobku Fergie jest „Double Dutchess” z 2017 roku. Znajduje się tam między innymi piosenka „You Already Know” w duecie z Nicki Minaj. Jednocześnie artystka ostatecznie opuściła „The Black Eyed Peas”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też