Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska

Sprawdź wydarzenia
Agnieszka ChylińskaSzczegółyOpisWydarzeniaAgnieszka Chylińska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
48 lat
data urodzenia:
23.05.1976
miejsce urodzenia:
Gdańsk
dyscyplina:
piosenkarka, pisarka
social media:

Opis

Agnieszka Chylińska to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która występuje na scenie od wielu długich lat i wcale nie zamierza z niej prędko schodzić. Nic w tym dziwnego, ponieważ cały czas ma ogromną grupę słuchaczy, a na jej koncertach nie brakuje wspaniałej zabawy oraz uśmiechniętych fanów. Agnieszka urodziła się 23 maja 1976 roku na terenie Gdańska i specjalizuje się w tworzeniu muzyki w następujących gatunkach muzycznych: dance, pop, rock oraz rock elektroniczny. Przez wiele lat była wokalistką legendarnego zespołu O.N.A., ale w końcu postanowiła postawić na solową karierę muzyczną. Na scenie aktywna od około 1994 roku.

Agnieszka Chylińska - krótka historia

Jeśli polska publiczność miałaby wskazać kilka najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek muzycznych, Agnieszka Chylińska z pewnością znalazłaby się w tym gronie. Agnieszka zachwycała swoim wielkim talentem już w 1994 roku, kiedy to zajęła miejsce na podium na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Później jej kariera nabrała niesamowitego tempa, a w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie scenę bez tej wyjątkowej piosenkarki i autorki tekstów. Artystka jest kojarzona z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak EMI Music Poland oraz Warner Music Poland. W Polsce koncertowała już w takich miastach, jak: Giżycko, Kazimierz Dolny, Rzeszów, Olsztyn, Ostróda, Mrągowo, Koszalin, Świnoujście, Jarocin, Kołobrzeg, Ustroń, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Warszawa, Gdynia, Łódź, Katowice, Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Częstochowa, Kraków, Poznań, Sopot czy też Wrocław. 

Agnieszka Chylińska - dotychczasowy dorobek muzyczny

Agnieszka Chylińska ma w swoim dorobku wiele cennych i widowiskowych krążków, lecz jeśli chodzi o jej karierę solową, należy wyróżnić następujące albumy studyjne:

 • "Modern Rocking",
 • "Forever Child",
 • "Pink Punk",
 • "Never Ending Sorry".

Dochodzi do tego album koncertowy o nazwie "25 lat Agnieszki Chylińskiej i Pol'and'Rock". Najbardziej cenione utwory muzyczne w zbiorach artystki to z kolei: "Nie mogę Cię zapomnieć", "Zima", "Wybaczam Ci", "Niebo", "Kiedy przyjdziesz do mnie", "Niczyja", "Niekochana", "Królowa łez", "Mam zły dzień", "Kiedy powiem sobie dość", "Winna", "Kiedyś do Ciebie wrócę", "Drań" czy też "Kochaj ją". Dochodzą do tego m.in. albumy zespołu O.N.A.: "Modlishka", "Bzzzzz", "T.R.I.P.", "Pieprz", "Mrok" i grupy Chylińska: "Winna". 

Agnieszka Chylińska - powiązani artyści i współpraca

Wieloletnia kariera muzyczna sprawiła, że Agnieszka Chylińska jest powiązana m.in. z takimi artystami i zespołami, jak: Zbigniew Kraszewski, Dariusz Osiński, Wojciech Horny, Krzysztof Misiak, Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk, Marek Piotrowski, Bartek Królik, LemON oraz Hey.

Agnieszka Chylińska - nagrody i wyróżnienia

Agnieszka Chylińska jest jedną z najbardziej cenionych i poważanych artystek na terenie Polski, dlatego też w trakcie swojej dotychczasowej kariery zdobyła już wiele cennych nagród i wyróżnień. Najbardziej prestiżowe trofea to:

 • nagroda Tylko Rock 1995 w kategorii Wokalistka Roku (oraz 1999) i Nadzieja Roku,
 • nagroda Mikrofony Popcornu 1999 w kategorii Osobowość Roku,
 • nagroda Viva Comet 2010 w kategorii Image Roku,
 • nagroda Złote Dzioby 2010 i Superjedynki 2010 za Przebój Roku i Hit Roku ("Nie mogę Cię zapomnieć"),
 • nagroda Eska Music Awards 2010 i 2017 w kategorii Artystka Roku,
 • nagroda Telekamery 2011 w kategorii Muzyka,
 • nagroda TOPTrendy 2014 w kategorii Bursztynowy Słowik.

O nagrodach zdobytych przez Agnieszkę Chylińską można byłoby opowiadać długimi godzinami, ale te wymienione wyżej są idealnym dowodem na to, że jest to artystka spełniona i uwielbiana przez dużą grupę fanów. 

Wydarzenia

Agnieszka Chylińska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Agnieszka Chylińska?

Miejscowości, w których Agnieszka Chylińska wystąpi w najbliższym czasie: Żywiec, Ustroń, Stargard, Mrągowo, Ełk, Kołobrzeg, Koszalin, Ostróda, Gorzów Wielkopolski, Opole, Płock, Kielce.

Kiedy i gdzie urodziła się Agnieszka Chylińska?
Agnieszka Chylińska urodziła się 23 maja 1976 roku w Gdańsku. Jest piosenkarką solową, która wcześniej była wokalistką w grupach O.N.A. i Chylińska. Tworzy muzykę pop, rock, dance i rock elektroniczny.
Z jakimi artystami i zespołami powiązana jest Agnieszka Chylińska?
Agnieszka Chylińska jest powiązana z następującymi artystami oraz zespołami: Zbigniew Kraszewski, Dariusz Osiński, Wojciech Horny, Krzysztof Misiak, Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk, Marek Piotrowski, Bartek Królik, LemON oraz Hey.
Jakie albumy i utwory ma na swoim koncie Agnieszka Chylińska?
W trakcie solowej kariery Agnieszka Chylińska wydała następujące krążki: "Modern Rocking", "Forever Child", "Pink Punk" oraz "Never Ending Sorry". Należy do tego dorzucić albumy zespołu O.N.A.: "Modlishka", "Bzzzzz", "T.R.I.P.", "Pieprz", "Mrok" i grupy Chylińska: "Winna". Z kolei najbardziej znane utwory Agnieszki Chylińskiej to: "Nie mogę Cię zapomnieć", "Zima", "Wybaczam Ci", "Niebo", "Kiedy przyjdziesz do mnie", "Niczyja", "Niekochana", "Królowa łez", "Mam zły dzień", "Kiedy powiem sobie dość", "Winna", "Kiedyś do Ciebie wrócę", "Drań" czy też "Kochaj ją".
Jaki był pierwszy solowy album, wydany przez Agnieszkę Chylińską?
Pierwszy albumem stydujnym wokalistki był "Modern Rocking". Wydawnictwo ukazało się 23 października 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej EMI Music Poland. Nagrania dotarły do 1. miejsca listy Olis, a 18 listopada 2009 roku płyta uzyskała status platynowej.
Jakimi nagrodami i wyróżnieniami może się pochwalić Agnieszka Chylińska?
Na koncie Agnieszki Chylińskiej znajdują się m.in. takie nagrody i wyróżnienia, jak: nagroda Tylko Rock 1995 w kategorii Wokalistka Roku (oraz 1999) i Nadzieja Roku, nagroda Mikrofony Popcornu 1999 w kategorii Osobowość Roku, nagroda Viva Comet 2010 w kategorii Image Roku, nagroda Złote Dzioby 2010 i Superjedynki 2010 za Przebój Roku i Hit Roku ("Nie mogę Cię zapomnieć"), nagroda Eska Music Awards 2010 i 2017 w kategorii Artystka Roku, nagroda Telekamery 2011 w kategorii Muzyka oraz nagroda TOPTrendy 2014 w kategorii Bursztynowy Słowik.

Fani lubią też

Zobacz też