Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Tinashe

TinasheSzczegółyOpisWydarzeniaTinashe - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
31 lat
data urodzenia:
06.02.1993
miejsce urodzenia:
Lexington (Kentucky), Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Piosenkarka (pop, R&B, hip-hop), tancerka, aktorka, autorka tekstów
social media:

Opis

Tinashe (Tinashe Jorgensen Kachingwe) to urodzona 6 lutego 1993 roku w Lexington (Kentucky) amerykańska piosenkarka, tancerka, autorka tekstów oraz aktorka. Najlepiej odnajduje się w gatunkach pop, R&B oraz hip-hop.

Urodzona w Stanach Zjednoczonych artystka jest powiązana m.in. z wydawnictwami Roc Nation, RCA i Nice Life. Przez pewien czas należała do grupy The Stunners.

Muzyka

Jedną z najważniejszych dziedzin w życiu Tinashe jest oczywiście muzyka. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że amerykańska piosenkarka wypuściła już sześć albumów:

 • „Aquarius” w 2014 roku – m.in. z kawałkami „2 On”, „Pretend”, „All Hands on Deck” czy też „Bated Breath”. Towarzyszyli jej wtedy ASAP Rocky, Schoolboy Q, Devonte Hynes i Future,
 • „Nightride” w 2016 roku – „Company”, „Soul Glitch”, „Party Favors”, „Touch Pass”,
 • „Joyride” w 2018 roku – „No Drama”, „Me So Bad”, „Stuck with Me”, „Faded Love”. Przy nagrywkach z Tinashe współpracowali Ty Dolla Sign, French Montana, Future, Offset i Little Dragon,
 • „Songs For You” w 2019 roku – „Die a Little Bit”, „Touch & Go”, „Link Up”, „So Much Better”. Tinashe towarzyszyli Ms Banks, G-Eazy oraz 6LACK,
 • „333” w 2021 roku – „X”, „Angels”, „The Chase”, „Pasadena”, „Small Reminders”. Na płycie pojawili się też Wax Motif, Buddy, Quiet Child, Kudzai, Kaash Paige oraz Jeremih,
 • „BB/Ang3l” w 2023 roku – „Talk To Me Nice”, „Needs”, „Gravity”, „Treason”.

Doszła do tego EP-ka z 2020 roku o nazwie „Comfort & Joy” i kilka mixtape’ów - „ In Case We Die”, „Reverie”, „Black Water” oraz „Amethyst”. Twórczość Tinashe świetnie przyjęła się zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Aktorstwo

Jak już zostało wspomniane, Tinashe ma wiele wspólnego nie tylko z muzyką, ale też z szeroko pojętym aktorstwem. Dzięki temu można ją było ujrzeć lub usłyszeć w takich produkcjach, jak:

 • „The Polar Express”,
 • „Masked and Anonymous”,
 • „House Party”,
 • „Time Out”,
 • „Akeelah and the Bee”,
 • „Justin Bieber: Never Say Never”,
 • „Holly Hobbie and Friends: Surprise Party”,
 • „Holly Hobbie and Friends: Christmas Wishes”,
 • „Holly Hobbie and Friends: Secret Adventures”,
 • „Holly Hobbie and Friends: Best Friends Forever”.

Nagrody i koncerty

Tinashe jest dobrze znana amerykańskim słuchaczom, dlatego też zdążyła już zdobyć kilka cennych nagród, w tym m.in.:

 • BMI R&B/Hip-Hop Awards 2015 w kategorii „Most Performed R&B/Hip-Hop Songs” – kawałek „2 On”,
 • Ivor Novello Awards 2016 w kategorii „Best Contemporary Song” – kawałek „All My Friends” (Tinashe plus Snakehips oraz Chance the Rapper),
 • Zimbabwe Achievers Awards USA 2018 w kategorii „Music Artist of the Year”.

Utalentowana piosenkarka koncertowała już m.in. w Chicago, Bostonie, Toronto, Nowym Jorku, Orlando, San Francisco, Denver, Atlancie, Oslo, Barcelonie, Londynie, Paryżu czy też Amsterdamie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Tinashe - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Tinashe?

Miejscowości, w których Tinashe wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Gdzie i kiedy urodziła się Tinashe?
Tinashe, a tak właściwie Tinashe Jorgensen Kachingwe, urodziła się 6 lutego 1993 roku w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej w Lexington (Kentucky). To piosenkarka pop, R&B i hip-hop oraz aktorka, tancerka i autorka tekstów.
Jakie albumy ma na swoim koncie Tinashe?
Tinashe wydała do tej pory aż sześć albumów. Pierwszy z nich ukazał się w roku 2014 i nosił nazwę „Aquarius”. Później artystka zdecydowała się na wypuszczenie krążków „Nightride”, „Joyride”, „Songs For You”, „333” oraz „BB/Ang3l”.
Z jakich utworów znana jest Tinashe oraz jak prezentuje się jej dorobek aktorski?
Tinashe jest znana przede wszystkim z takich utworów, jak: „2 On”, „All My Friends”, „Needs”, „Talk To Me Nice”, „All Hands on Deck”, „X”, „Pasadena” czy też „Treason”. Ma na swoim koncie również wiele aktorskich ról, pojawiając się m.in. w produkcjach „Masked and Anonymous” i „House Party”.
Z kim współpracowała już Tinashe?
Tinashe przy nagrywaniu kawałków muzycznych współpracowała już z wieloma artystami. Kto znalazł się w tym gronie? Przede wszystkim Snakehips, Chance the Rapper, Ty Dolla Sign, French Montana, ASAP Rocky, Schoolboy Q, Devonte Hynes, Little Dragon, Future, Offset, Ms Banks, G-EAZY, Quiet Child, Kudzai, 6LACK, Kaash Paige, Jeremih, Buddy oraz Wax Motif.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso