Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

AURORA

AURORASzczegółyOpisWydarzeniaAURORA - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
27 lat
data urodzenia:
15.06.1996
miejsce urodzenia:
Stavanger, Norwegia
dyscyplina:
piosenkarka, autorka piosenek
social media:

Opis

Aurora Aksnes to wokalistka i autorka piosenek. Urodziła się w 1996 roku w Stavanger w Norwegii. Jej skandynawskie korzenie są mocno zauważalne w muzyce, którą tworzy już od ponad połowy swojego życia, a wśród fascynacji wymienia przede wszystkim Leonarda Cohena. Pierwsze utwory napisała mając zaledwie dziesięć lat.

Debiutancka płyta Aurory 

Debiutancka EP-ka  Aurory „Running with the Wolves” skradła serca milionów słuchaczy oraz zwróciła uwagę blogowego środowiska muzycznego. Pomocnym dla kariery młodej artystki okazał się również wpis Katy Perry na swoim koncie na Twitterze. Gwiazda pop napisała, że zachwyciła się singlem Aurory „Runaway” i poleca go wszystkim.

W 2016 roku ukazał się debiutancki krążek wokalistki zatytułowany „All My Demons Greeting Me as a Friend”. Album został bardzo wysoko oceniony przez krytyków i dziennikarzy muzycznych z całego świata. „All My Demons Greeting Me as a Friend” to 12 piosenek w klimacie, jak sama określa autorka, dark popu. Na zdjęciach Aksnes sprawia wrażenie o wiele młodszej, ale jej album brzmi dojrzale. W numerze „Through The Eyes of a Child” śpiewa o odkrywaniu coraz bardziej mrocznych odcieni życia, a w „Conqueror” o poszukiwaniu kogoś, kto pomoże w przejściu przez ciężkie chwile. Artystka sama napisała nie tylko wszystkie teksty, ale też muzykę. Pianino, syntezator, gitary – m.in. za pomocą tych środków tworzy otoczkę melancholii i mroku.

Koncerty Aurory  w Polsce

Artystka kilkukrotnie gościła w Polsce - wystąpiła m.in. na Kraków Live Festival w 2015 roku, a w 2018 roku można ją było usłyszeć na Off Festivalu w Katowicach. 18 stycznia 2019 roku Aurora wystąpiła w warszawskim klubie Palladium!

Koncerty Aurory to za każdym razem duża dawka pozytywnych emocji. Artysta zdjednała sobie serca fanów na całym świecie co czyni wydarzenia muzyczne z jej udziałem bardzo popularnymi. Koncerty Aurory są okazją, aby na żywo usłyszeć utwory z jej repertuaru takie jak między innymi Runaway The Seed, Winter Bird czy Running With The Wolves, które zdobyły miliony wyświetleń w serwisie YouTube.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Aurora i jej serce. Rozważania w “What Happened To The Heart?”

24.05.2024

PopMuzyka

Aurora i jej serce. Rozważania w “What Happened To The Heart?”

AURORA - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi AURORA?

Miejscowości, w których AURORA wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też