Adam Lambert

Adam Lambert

Adam Lambert to amerykański wokalista, twórca piosenek i aktor. Urodził się w 1982 roku w Indianapolis w stanie Indiana, a wychował w San Diego w Kalifornii. Ma pochodzenie żydowskie i norweskie.

 

Od dziecka związany był z muzyką – śpiewał w szkolnym chórze i zespole, grał w teatrze. Po ukończeniu szkoły przeprowadził się do Los Angeles, by rozwijać karierę muzyczną. Występował między innymi na statku wycieczkowym, a także w musicalach „Hair” oraz „Wicked”.

 

Początki Kariery Adama Lamberta

Drzwi do kariery otworzył mu program „American Idol”, w którym zajął drugie miejsce. W 2009 roku Adam Lambert wydał swoją debiutancką płytę „For Your Entertainment”. Oprócz tytułowego utworu popularność zdobyły między innymi „Whataya Want from Me” oraz If I Had You”. Płyta pokryła się złotem w Stanach, a także platyną w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Zajęła 3. miejsce na liści Billboard 200.

 

Kolejny płyta Adama Lamberta Trespassing ukazała się w 2012 roku.  Oprócz tytułowego utworu, wydawnictwo wylansowało hity „Better Than I Know Myself” oraz „Never Close Our Eyes”. Ponadto płyta zdobyła 1. miejsce listy Billboard 200. Przy jej nagrywaniu Lambert współpracował między innymi z Pharrellem Williamsem czy Bruno Marsem.

 

Ostatni album artysty - „The Original High” pochodzi z 2015 roku. Cieszył się dużą popularnością w Stanach, a także pokrył platyną w Rosji i Polsce. Od 2011 roku Lambert współpracuje z brytyjskim zespołem „Queen”, w którego składzie znajduje się dwóch oryginalnych członków legendarnej grupy - gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor. Muzycy odbyli już wspólnie cztery trasy koncertowe.

Adam Lambert w Polsce

Adam Lambert w Polsce występował kilkukrotnie w projekcie „Queen + Adam Lambert” – we Wrocławiu, w Krakowie, Oświęcimiu i Łodzi. Koncerty Adama Lamberta to duża dawka pozytywnych emocji.

 

Źródło zdjęcia artysty: Universal Music Polska

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Adam Lambert
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/