Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Miejsce Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie

Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie

Warszawa, Rakowiecka 21
Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w WarszawieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie położona jest w dzielnicy Mokotów przy ulicy Rakowieckiej 21. Obiekt, wzniesiony już w 1901 roku, pełnił początkowo funkcję Domu Sierot Dziewcząt. Po gruntownej modernizacji budynek stał się jedną z najsłynniejszych placówek edukacji muzycznej w Polsce, każdego dnia inspirując młodych ludzi do niestrudzonej pracy i osiągania zawodowego poziomu w tworzeniu muzyki.

Sala została zaprojektowana przez Tomasza Koniora, który zrealizował w swojej karierze takie koncepcje, jak np. siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Za oprawę akustyczną obiektu odpowiedzialny był z kolei Yasuhisa Toyota – dyrektor i główny projektant renomowanej firmy Nagata Acoustics, która specjalizuje się w inżynierii akustycznej. Toyota jest autorem takich projektów, jak Walt Disney Concert Hall, Bard College Performing Arts w Nowym Jorku czy Suntory Hall w Tokio.

Widownia sali może ugościć 305 osób, dzięki czemu obiekt ten stanowi doskonałe miejsce zarówno do organizacji kameralnych imprez, jak i dużych wydarzeń, np. koncertów czy przeglądów piosenek.

Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie – wydarzenia

W grudniu fani zespołu Radiohead mogli wziąć udział w specjalnym koncercie Bartka Wąsika, który pojawił się w Sali Koncertowej ZPSM Nr 1 w Warszawie. Bilety na imprezę cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili uruchomić tego dnia drugi, równie wyjątkowy koncert nocny. Bartek Wąsik zaprezentował widowni dwanaście oryginalnych aranżacji piosenek kultowego zespołu Radiohead w formie fortepian solo. Z miłości do rockmanów muzyk stworzył zaskakujące wersje ich największych przebojów, które – jak sam wyznał – przez lata towarzyszyły mu w ważnych sytuacjach życiowych.

Jakie jeszcze imprezy muzyczne organizuje Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie? Koncert Mino Cinelu & Surreal Players przyciągnął na widownię miłośników kompozycji eksperymentalnych. Artyści zaprezentowali gościom autorskie utwory, łącząc różnorodne gatunki muzyczne, m.in. jazz oraz folk. Mino Cinelu to francuski muzyk, kompozytor i producent muzyczny, który swoją karierę zawodową rozpoczął już w wieku 15 lat. Światową sławę zdobył jednak w 1981 roku, biorąc udział w trasie koncertowej Milesa Devisa.

Surreal Players to z kolei jazzowo-folkowy duet, który tworzy Magda Pluta i Krystian Jaworza. Para prezentuje fanom autorskie kompozycje, łącząc w nich różne style muzyczne. Muzycy mieli okazję współpracować z takimi artystami, jak Zbigniew Preisner czy Max Klezmer Band. Bilety na wydarzenie dostępne były w wygodnej sprzedaży elektronicznej.

Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie – wydarzenia muzyczne

Sporym zainteresowaniem cieszył się także ECM Warsaw Festiwal 2021, który odbył się w Sali Koncertowej ZPSM Nr 1 w Warszawie. Koncerty zagrali wówczas tacy artyści, jak m.in. austriacki gitarzysta Wolfgang Muthspiel, węgierka gitarzystka Zsófia Boros czy norwerska kantelistka i piosenkarka Sinikki Langeland. Podczas finałowego dnia wydarzenia na scenie pojawił się także Trygve Seim Quarter w projekcie „Helsinki Songs”. W skład kwartetu wchodzi Kristjan Randalu, Mats Eilertsen oraz Markku Onuaskari. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie?
Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie znajduje się przy ulicy Rakowieckiej 21 w dzielnicy Mokotów.
Jakie wydarzenia odbywają się w Sali Koncertowej ZPSM Nr 1 w Warszawie?
Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie organizuje głównie imprezy muzyczne. Bilety na eventy zdobyć można w sprzedaży elektronicznej.
Kiedy została otworzona Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie?
Budynek, w którym mieści się Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie wzniesiony został na przełomie XIX i XX wieku. Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej sali ogłoszono w 2015 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też