Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Zamek Moszna

Zamek Moszna

Moszna, Zamkowa 1
Zamek MosznaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

 

Opolski pałac położony jest na szlaku komunikacyjnym, który łączy dwa miasta – Prudnik i Krapkowice. Za pomysłodawcę i budowniczego Zamku Moszna uznaje się Franza Huberta.

 

Obecnie na terenie kompleksu znajduje się 365 pomieszczeń i 99 wież. Odbywają się tutaj zarówno różnorodne eventy, jak i imprezy okolicznościowe, m.in. wesela. Podczas koncertów w zamku w Mosznie bawią się tłumy miłośników muzyki. Warto również dodać, że w pałacu funkcjonuje restauracja, która słynie z bogatej oferty kulinarnej.

 

Zamek Moszna oferuje zwiedzającym noclegi w spektakularnych, zabytkowych komnatach. Na terenie pałacu wyodrębniono atrakcyjne apartamenty oraz 1, 2 lub 4-osobowe pokoje dla gości. Co więcej, uczestnicy wycieczek zorganizowanych mogą zdecydować się na specjalne komnaty wieloosobowe, które wyposażone są w pięć łóżek.

Zamek Moszna – wydarzenia

Jakiego rodzaju eventy organizowane są w Zamku Moszna? Wydarzenia, takie jak wesela, chrzciny lub komunie, organizowane są na terenie kompleksu regularnie. W pałacu znajdują się różnej wielkości sale, które ugoszczą nawet 150 osób.

 

Czy dzieci mogą wziąć udział w eventach organizowanych na terenie zamku Moszna? Koncerty i wydarzenia tematyczne ucieszą różne grupy wiekowe. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się kolonie i zimowiska kierowane do fanów Harry’ego Pottera. Gospodarze przygotowują specjalne zajęcia, które pomagają dzieciom rozwijać wiedzę i pasję. Warto również dodać, że w Zamku Moszna organizowane są różnorodne zajęcia ruchowe, m.in. autorskie gry terenowe i strategiczne.

 

Sale zamkowe przystosowane są również do obsługi konferencji i wyjazdów integracyjnych. Efektowna architektura Zamku Moszna nadaje firmowym wydarzeniom niepowtarzalnego charakteru.

Jakie koncerty organizowane są w Zamku Moszna?

Na jakie koncerty w zamku w Mosznie wyczekują miłośnicy muzyki? Dużym zainteresowaniem internautów cieszyła się premierowa edycja jednego z festiwali jazzowych. Podczas Jazz Around Festival wystąpiło 22 artystów m.in. Poluzjanci, Dirty Loops i Cherise.

 

Fortepianowy koncert w Mosznie cieszył się z kolei ogromną frekwencją miłośników muzyki klasycznej. Opolski pałac odwiedził Rafał Blechacz – wybitny polski pianista. Artysta zdobył wiele nagród i wyróżnień, będąc docenianym zarówno przez krytyków muzycznych, jak i światowych dyrygentów, producentów i menadżerów.

 

Jakie eventy rozsławiły zamek Moszna? Koncerty międzynarodowych DJ-ów organizowane są na terenie pałacu regularnie. Wiosną w zabytkowych wnętrzach odbył się słynny Royal Tango Marathon – impreza artystyczna, podczas której usłyszeć można było dźwięki tanga.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Zamek Moszna?
Zamek Moszna znajduje się w niewielkiej, opolskiej wsi w powiecie krapkowickim. Pałac położony jest na terenie dobrze skomunikowanego szlaku, około 35 kilometrów od Opola. Na posesji, zaraz obok wejścia na recepcję hotelową, znajduje się parking samochodowy.
Jakie wydarzenia odbyły się w Zamku Moszna?
Dużym zainteresowaniem internautów cieszą się elektroniczne bilety na koncerty w Mosznie. Na terenie pałacu odbywają się również różnorodne eventy, takie jak imprezy okolicznościowe, kolonie dla dzieci czy tematyczne sesje zdjęciowe.
Kiedy został utworzony Zamek Moszna?
Opolski pałac powstał w XVIII wieku. Za pomysłodawcę i budowniczego zamku uznaje się Franza Hubera. Obiekt wyróżniają takie style architektoniczne, jak m.in. barok, neorenesans i neogotyk. Na terenie zamku znajduje się dodatkowo dwustuhektarowy park.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też