Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Kino Diana w Prudniku

Kino Diana w Prudniku

Prudnik, Mickiewicza 1
Kino Diana w PrudnikuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Diana to nowoczesne, a zarazem klimatyczne kino i przestrzeń widowiskowa zlokalizowane w centrum Prudnika. W kinie Diana działalność kulturalno-artystyczna rozwijana jest na dwóch płaszczyznach. Placówka funkcjonuje jako kino oraz sala, w której odbywają się koncerty, występy komików oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Przestronna sala zapewnia 207 miejsc siedzących. Dodatkowo do dyspozycji gości znajduje się obszerne foyer z bufetem. We foyer odbywają się także spotkania autorskie, wystawy czasowe oraz szkolenia. Bilety na koncerty, seanse i wydarzenia w Kinie Diana w Prudniku można nabyć online lub kasie kina.

Kino Diana w Prudniku  – wydarzenia

Wydarzenia w Kinie Diana w Prudniku to całe spektrum kulturalnych propozycji. Na scenie kina gościł m.in. popularny stand-upowiec Marcin Zbigniew Wojciech, prezentując swój najnowszy program ,,Moja konkubina''. W komediowym repertuarze znalazł się również show Kabaretu Młodych Panów oraz występ ,,Jedziemy po bandzie” w wykonaniu kabaretu K2. 

 

Kino chętnie organizuje również wydarzenia o charakterze okolicznościowym, jak przeznaczone dla najmłodszych Mikołajki, Dzień Babci i Dziadka oraz koncerty z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Walentynek oraz Dnia Kobiet. Szeroko adresowany repertuar sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, a bilety na koncerty i wydarzenia w kinie Diana cieszą się popularnością zarówno wśród mieszkańców Prudnika, jak i innych okolicznych miejscowości. 

Kino Diana  w Prudniku – koncerty 2022

Sala kinowo-widowiskowa posiada profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, dzięki czemu kino świetnie sprawdza się również jako miejsce wystąpień muzycznych. Kino Diana w Prudniku koncerty 2022 to m.in. Piosenki Starszych Panów oraz muzyka w rytmie argentyńskiego tanga w wykonaniu Vanesy Haberk - High Heels Tango. W kinie odbył się także koncert operowy artystów Grupy Sonori Ensemble. 

Kino Diana  w Prudniku – bilety i repertuar

Kino dysponuje najnowocześniejszą aparaturą kinematograficzną, umożliwiającą również wyświetlanie filmów w formacie 3D. Repertuar jest stale aktualizowany o nowości kinematograficzne. Kino współpracuje z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszeniem Kin Studyjnych. Instytucja uczestniczy także  w projecie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.  W ofercie kina Diana w Prudniku znajdują się propozycje dla dzieci i dorosłych. Bilety do Kina Diana w Prudniku cieszą się zainteresowaniem  wśród mieszkańców oraz osób odwiedzających miasto. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Diana w Prudniku?
Kino Diana w Prudniku znajduje się przy ulicy Mickiewicza 1. Taka lokalizacja sprawia, że dojazd do kina jest dogodny z każdej części miasta. Efektowny kompleks świetnie koresponduje z reprezentacyjnym charakterem ulicy.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kino Diana w Prudniku?
Kino oferuje ciągle aktualizowany repertuar kinowy oraz występy przyjezdnych artystów i zespołów. Koncerty 2022 w kinie Diana w Prudniku to m.in. Piosenki Starszych Panów oraz koncert Vanesy Haberk - High Heels Tango i artystów Grupy Operowej Sonori Ensemble.
Kiedy zostało utworzone Kino Diana w Prudniku?
Oficjalnie nowoczesne kina Diana zostało uruchomione 6 grudnia 2016, ale budynek przy Mickiewicza 1 pełnił rolę sali projekcyjnej już w latach 70 i 80-tych, kiedy w ramach Domu Kultury działał w nim Dyskusyjny Klub Filmowy.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też