Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Uniwersytet Rzeszowski - Duża AULA

Uniwersytet Rzeszowski - Duża AULA

Rzeszów, Tadeusza Rejtana 16 C
Sprawdź wydarzenia
Uniwersytet Rzeszowski - Duża AULAOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Uniwersytet Rzeszowski, znany również jako Universitas Resoviensis, to renomowana, trzecia pod względem wielkości uczelnia akademicka w Polsce Wschodniej, założona w 2001 roku. Struktura placówki od 2019 roku opiera się na czterech kolegiach, które zastępują tradycyjne wydziały.

Historia uniwersytetu sięga roku 1963, kiedy to powstało Studium Terenowe Wydziałów Filologiczno-Historycznego i Matematyczno-Fizycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie – wydarzenie to zapoczątkowało działalność obecnej uczelni. W kolejnych latach Studium przekształciło się w Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Rzeszowie, stając się drugą samodzielną uczelnią na obszarze Rzeszowa. Rozwój postępował – placówka powiększona została o filię Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Zamiejscowy Wydział Ekonomiki Produkcji i Obrotu Rolnego Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

W latach 90. XX wieku władze starały się o utworzenie uniwersytetu z siedzibą w Rzeszowie – proces ten finalnie zakończył się oficjalnym otwarciem Uniwersytetu Rzeszowskiego 1 września 2001 roku. Powstał on poprzez połączenie trzech istniejących szkół wyższych w Rzeszowie: Rzeszowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej, filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wydziału Ekonomii Krakowskiej Akademii Rolniczej. Pierwszym rektorem UR został prof. dr hab. Tadeusz Lulek.

Poza wysokiej jakości zapleczem naukowym, Uniwersytet Rzeszowski dysponuje także imponującą infrastrukturą, m.in. przestronnymi salami wykładowymi oraz dużą aulą. Na terenie uczelni regularnie odbywają się więc rozmaite uroczystości masowe, np.  konferencje naukowe, seminaria, sympozja, koncerty, a także wydarzenia o charakterze artystycznym. Bilety na rzeszowskie eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży drogą online.

Uniwersytet Rzeszowski Duża Aula – wydarzenia

Jakie eventy organizuje Uniwersytet Rzeszowski? Duża Aula to miejsce, gdzie regularnie odbywają się wydarzenia naukowe. Sporym zainteresowaniem cieszyły się spotkania o tematyce medialnej "Wtorki z Panem Cogito". Inicjatywa ta podjęta została przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. Wydarzenia miały na celu omówienie roli mediów we współczesnym świecie. Program eventu obejmował takie aktywności, jak rozmowa o zasadach funkcjonowania mediów, porady psychoterapeuty dotyczące świadomego korzystania z mediów, a także konkursy i quizy.

Uniwersytet Rzeszowski Duża Aula – bilety na wydarzenia dla najmłodszych

W październiku na scenie Dużej Auli UR miało miejsce widowisko cyrkowe "Bambolino". Przedstawienie to zapewnia gościom niezwykłą rozrywkę bez udziału zwierząt. Atrakcje, jakie przygotowano tego wieczoru, to m.in. pokaz nieustraszonych kangurów bokserskich, wystrzelenie z armaty, test możliwości wyszkolonego fakira z trzymetrowym pytonem amazońskim oraz show pogromcy pcheł z jego małym pupilem.

Co ważne – na scenie pojawiają się wyłącznie aktorzy przebrani za zwierzęta. Istnieje wiele powodów, dla których warto zrezygnować z uczestnictwa w widowiskach cyrkowych wykorzystujących prawdziwe zwierzaki, m.in. ich dobrostan czy rosnąca świadomość społeczna na temat praw zwierząt.

"Bambolino" to przykład widowiska, gdzie zastosowano równie spektakularne alternatywy cyrkowe, nie pozbawiając przy tym komfortu żadnego żywego stworzenia. Bilety na wydarzenie dostępne były w wygodnej sprzedaży online za pośrednictwem serwisu eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Uniwersytet Rzeszowski Duża Aula?
Uniwersytet Rzeszowski Duża Aula znajduje się w Rzeszowie przy ulicy Tadeusza Rejtana 16C.
Jakie wydarzenia organizuje Uniwersytet Rzeszowski Duża Aula?
Uniwersytet Rzeszowski Duża Aula organizuje m.in. konferencje naukowe, seminaria, sympozja, a także wydarzenia artystyczne.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też