Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza to samorządowa instytucja kultury. Zlokalizowane jest przy ul. Kolejowej 1 w Krośnie. Misją placówki jest edukacja i upowszechnianie szeroko pojętej kultury wśród społeczeństwa. Centrum Kultury prowadzi również działalność skierowaną na kraje pogranicza, co ma na celu m.in. budowanie dialogu między narodami.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie – o obiekcie

Regionalne Centrum Kultury Pogranicza stanowią trzy przestrzenie, m.in. salę widowiskową z zapleczem dla gości-artystów. W skład obiektu wchodzą sekcje: artKino, Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej oraz Lokalne Centrum Aktywności w dzielnicy Polanka. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza organizuje ok. 200 wydarzeń rocznie, w tym Galicja Blues Festival, Krośnieńskie Spotkania Teatralne, Karpackie Klimaty, Koncerty za kurtyną, Balony nad Krosnem oraz cykliczne wydarzenia skierowane do dzieci i młodzieży.

 

W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza funkcjonuje m.in. Zespół Tańca Współczesnego Strecz, Młodzieżowy Teatr „itd…”, zespół muzyczny Ciryam, Teatr s.tr.a.c.h., Miejska Górnicza Orkiestra Dęta, Klub Literacki, Fotoklub, Chór Mieszany Echo, Klub Seniora Czerwone Jabłuszko.

 

Każdego roku do grona partnerów zagranicznych dołączają kolejne państwa. Regionalne Centrum Kultury Pogranicza współpracuje z Ukrainą, Słowacją, Węgrami, Niemcami, Czechami, Rumunią, Francją, Włochami, a także ze Stanami Zjednoczonymi. Instytucja dba o rozwój dialogu międzykulturowego, ale także międzymiastowego.

 

Celem Regionalnego Centrum Kultury Pogranicza jest realizacja pomysłów na kolejne wydarzenia kulturowe, w tym – koncepcji zaproponowanych przez mieszkańców miasta. To właśnie dzięki nim organizowany jest w Centrum m.in. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy oraz impreza plenerowa Hip Hop Day.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie - wydarzenia

Wydarzenia w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza przyciągają publiczność spragnioną kontaktu z kulturą i rozrywką w różnej postaci. Na scenie obiektu wystąpiły zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy muzyczne, organizowane są także spektakle teatralne z udziałem znanych aktorów serialowych i filmowych. Odbyły się tu koncerty Ireny Santor, Zbigniewa Wodeckiego, Enej, Teresy Werner, Mikromusic, 10 Tenorów, Andrzeja Piasecznego, Macieja Maleńczuka, Korteza i wielu innych.

 

Co działo się do tej pory w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza? Spektakle teatralne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Widzowie mogli podziwiać przedstawienia Pikantni, Kiedy kota nie ma…, Kobieta idealna, Kolacja dla głupca, Prywatna klinika, Nerwica natręctw, Przepraszam, co pan tu robi? i wiele innych. Bilety na wydarzenia wyprzedały się błyskawicznie.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie – koncerty 2022

Jakie wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza? Koncerty 2022 zapowiadają się znakomicie! Kto wystąpi na scenie? Sławek Uniatowski, Queen symfonicznie, koncert operetkowy Ze Straussem przez Wiedeń i wiele innych.

 

Już teraz ogromnym zainteresowaniem cieszą się spektakle teatralne. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na przedstawienia Dwoje na huśtawce, Seks, miłość i podatki oraz niezwykły spektakl Kostroma w wykonaniu Russian National Ballet. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniach należy mieć przy sobie ważny bilet wstępu.

 

Często zadawane pytania dotyczące Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Gdzie znajduje się Regionalne Centrum Kultur Pogranicza?

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza znajduje się w Krośnie, przy ul. Kolejowej 1.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza?

W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, m.in. Krośnieńskie Spotkania Teatralne, Karpackie Klimaty, Galicja Blues Festival. Odbyły się tu koncerty koncerty Zbigniewa Wodeckiego, Enej, Ireny Santor, Teresy Werner, 10 Tenorów, Mikromusic, Macieja Maleńczuka, Korteza i wiele innych.

 

Kiedy powstało Regionalne Centrum Kultur Pogranicza?

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza powstało w 2008 roku.

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Kolejowa 1
38-300 Krosno

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/