Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Miejsce Stadion Karpat

Stadion Karpat

Krosno, Legionów 1
Sprawdź wydarzenia
Stadion Karpat OpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Budowa Stadionu Karpat miała swój początek w 1949 roku z inicjatywy Miejskiego Klubu Sportowego "Legia". Obiekt użytkowany jest przez piłkarzy klubu Karpaty Krosno oraz żużlowców drużyny Wilki Krosno. Długość toru żużlowego na stadionie wynosi 398 m, jego szerokość na prostych to 12,5 m, a na łukach 17,5 m.

O Stadionie Karpat – przeznaczenia

Obiekt był przeznaczony dla wszystkich sekcji sportowych klubu, w tym żużlowej, która stawiała pierwsze kroki. Jeszcze przed oddaniem stadionu do użytku, na torze żużlowym rozegrano pierwsze zawody. W latach 50 XX wieku, z obiektu korzystały zespoły z Krakowa oraz Tarnowa. Od 1968 roku, przez następne 18 lat, tor żużlowy nie był użytkowany, ponieważ miejscowy zespół zmagał się z problemami finansowymi. Wraz z powrotem żużla do Krosna ruszyła modernizacja obiektu. Kolejne zmiany miały miejsce już w XX wieku, kiedy to wybudowano dwie przeciwległe trybuny, które mogą pomieścić ponad 2 tysiące kibiców.

 

Obecnie, żużel w Krośnie przeżywa renesans. Miejscowy klub awansował na drugi poziom rozgrywkowy w kraju, w zespole pojawili się znani zawodnicy, a zarząd zdecydował się na kolejną modernizację obiektu. Na trynuach pojawi się dodatkowe 700 krzesełek oraz powstanie oświetlenie, które spełnia wymogi Polskiego Związku Motorowego. Te działania przekładają się na niezwykle duże zainteresowanie miejscowych kibiców oraz potencjalnych organizatorów zawodów. Już w tym roku, w Krośnie wystąpią najlepsi młodzieżowcy Świata, którzy będą ścigać się w ramach drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też