Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Muzeum Neonów

Muzeum Neonów

Warszawa, Mińska 25
Muzeum NeonówOpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Muzeum Neonów znajduje się na ulicy Mińskiej 25 w Warszawie. Otwarte jest codziennie za wyjątkiem śród. W tygodniu oraz w niedziele czynne jest do godziny 17.00, natomiast w sobotę do 18.00, jednak istnieje możliwość zwiedzania go w godzinach wieczornych za dodatkową opłatą i po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji. Bilet normalny kosztuje 13 złotych, a ulgowy 10.

W Muzeum odbywają się też wycieczki grupowe, lekcje, pokazy filmowe i inne wydarzenia. Zbiory Muzeum Neonów obejmują polskie reklamy świetlne, powstałe po II wojnie światowej i obecnie liczą około 100 eksponatów, z których większość pochodzi z lat 60. i 70. Do najpopularniejszych neonów należy między innymi ten pochodzący z dworca Warszawa Stadion, z restauracji „Szanghaj” i „Ambasador”, kawiarni „Jaś i Małgosia” czy Spółdzielczego Domu Handlowego „Sezam”.

Muzeum Neonów jest częścią rozległego terenu o nazwie Soho Factory w dzielnicy Praga-Południe. Mieszczą się tam biura, pracownie, sklepy, czy restauracje. W przestrzeniach Soho odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, dlatego wizytę w Muzeum Neonów można połączyć na przykład z kolacją w klimatycznych, postindustrialnych wnętrzach restauracji Warszawa Wschodnia, prowadzonej przez Mateusza Gesslera. Muzeum Neonów jest doskonałym miejscem dla osób interesujących się stolicą i czasami PRL-u – każdy eksponat zaopatrzony jest w tabliczkę informującą o jego historii.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też