Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Miejsce Miejski Dom Kultury Batory

Miejski Dom Kultury Batory

Chorzów, St. Batorego 6
Miejski Dom Kultury BatoryOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie to miejsce, którego podstawowym celem działalności jest zainteresowanie i przygotowanie społeczeństwa do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz tworzenia jej wartości. Miejsce to realizuje działania w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury, animacji społecznej oraz zadania z zakresu rekreacji i kultury fizycznej.

Do zadań Miejskiego Domu Kultury Batory należy w szczególności kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze, promocja i upowszechnianie kultury i sztuki, edukacja kulturalna poprzez prezentację w różnych formach sztuki nie tylko polskiej, ale także europejskiej i światowej. Organizowane w Domu Kultury Batory wydarzenia to przede wszystkim koncerty, spektakle teatralne i kabaretowe, konkursy i inne.

Dom Kultury Batory – wydarzenia

Organizowane są w Domu Kultury Batory koncerty. Jednym z nich był między innymi koncert Robert Janowski Acoustic Trio. To fantastyczne wydarzenie odbyło się z myślą o płci pięknej z okazji Dnia Kobiet. Poetyckie, niepowtarzalne kompozycje stworzyły atmosferę niezwykłego spotkania artystycznego, a magia romantycznych piosenek nadała spotkaniu przytulnej i niebanalnej formy.

Zrealizowane w Domu Kultury Batory wydarzenia obejmowały również występ składu Fraktale, czyli krakowskiego kwartetu, grającego muzykę eksperymentalną, łączącą elementy jazzu, psychodelii, ambientu i muzyki świata. Minimalizm w połączeniu ze swobodą improwizacji stwarza idealną przestrzeń dla różnorodności i ciągłych poszukiwań. Zespół zagwarantował niezwykłe emocje i niezapomniane wrażenia. Filip Franczak (gitara/bas), Michał Naróg (perkusja), Bartłomiej Szumilas (saksofon tenorowy), Oskar Cenkier (piano) aktywnie występują w kraju jak i za granicą, a tym razem pojawili się także w Chorzowie i pozostawili po sobie najlepsze przeżycia.

Dom Kultury Batory to nie tylko koncerty, ale też inne niesamowite wydarzenia, takie jak na przykład Teatr Baniek Mydlanych. To jedno z najweselszych spektakli dla dzieci, gdzie głównymi bohaterami są olbrzymie mydlane bańki. Ten bajeczny karnawał olbrzymich mydlanych baniek na scenie, podarował odczucie zachwytu dzieciom i dorosłym. Interaktywne teatralne przedstawienie dla całej rodziny przyciągnęło wielkie tłumy zainteresowanych i zapewniło magiczne, mydlane wspomnienia wszystkim!

Dom Kultury Batory – koncerty i spektakle

Teatralne widowisko cyrkowe Bambolino, czyli innymi słowy jedyny na świecie cyrkowy występ z udziałem szczęśliwych zwierząt. Przedstawienie, w którym nie biorą udziału prawdziwe zwierzęta, tylko aktorzy w zwierzęcych kostiumach! To wielka porcja zabawy i śmiechu. 80 minut tańczących w baletkach hipopotamów, pojedynku nieustraszonych kangurów w bokserkach, nietuzinkowego numeru wystrzelenia z armaty Człowieka-Rakiety, występu pogromcy pcheł ze swoim małym pupilem, popisy cyrkowych pingwinów, ciekawskich strusi i czarujących klaunów i magików oraz gwiazdy areny – wyjątkowego orangutana Goshy.

Dom Kultury Batory – bilety

Oferowane przez Dom Kultury Batory bilety na poszczególne wydarzenia są cały czas w sprzedaży. Koncerty, przeglądy i sztuki teatralne, zapewniające niezwykłe i niezapomniane przeżycia, czekają na odwiedzających. Nie przegap tego i kup swój własny bilet. Zachęcamy również do odwiedzenia oficjalnej strony Domu Kultury Batory, aby zapoznać się z nadchodzących harmonogramem. Bilety są do nabycia zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem serwisu internetowego eBilet.pl. Sprawdź, które wydarzenia zainteresują Cię najbardziej i nie pozwól, aby ominęły Cię wielkie emocje.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Kultury Batory?
Dom Kultury Batory znajduje się przy ulicy St. Batorego 6 w Chorzowie.
Jakie wydarzenia odbywają się w Domu Kultury Batory?
W Domu Kultury Batory odbywają się przede wszystkim koncerty, spektakle teatralne i kabaretowe, konkursy i inne różnego rodzaju wydarzenia.
Kiedy został otworzony Dom Kultury Batory?
Dom Kultury Batory został otworzony 5 stycznia 1995 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też