Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Miejsce Kino Watra

Kino Watra

Gdańsk, Za Murami 2/10
Kino WatraOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Watra to jedyna tak kameralna i klimatyczna sala kinowa w całym Trójmieście. Stosunkowo niewielka placówka, znajdująca się w zabytkowym Domu Harcerza, pamięta czasy prosperity kin studyjnych w Polsce i czerpie z tego okresu wszystko, co najlepsze. 175 wygodnych miejsc siedzących pozwala delektować się najlepszymi projekcjami filmowymi oraz brać udział w ciekawych festiwalach, warsztatach lub spotkaniach z artystami. Klimatyczne ceglane ściany oraz dyskretne punktowe określenie gwarantują niezapomniany nastrój podczas eventów artystycznych.

Kinowa sala została wyposażona w profesjonalne nagłośnienie Dolby Surround. Nowoczesne, pełnowymiarowe brzmienie świetnie sprawdza się zarówno podczas organizowanych cyklicznie koncertów oraz spektakli, jak i w trakcie kameralnych spotkań z artystami. Na kinowej scenie odbywają się liczne imprezy kulturalne, wśród których można wymienić kabarety, wernisaże oraz popularne stand-upy. Kino Watra pełni również funkcję sali konferencyjnej oraz przestrzeni festiwalowej. Szczegółowy harmonogram imprez oraz bilety na wydarzenia i koncerty w Kinie Watra dostępne są online, również na portalu eBilet.pl.

Kino Watra – wydarzenia i koncerty

Wydarzenia w Kinie Watra to przede wszystkim imprezy o charakterze filmowym. Miał tutaj miejsce m.in. Przegląd Ambitnego Kina - Filmowe Podsumowanie Roku stowarzyszenia kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa, w ramach którego widzowie mogli zobaczyć osiem filmów wybranych przez wytrawnych kinomanów, a następnie wspólnie podyskutować nad obejrzanym materiałem.

W Kinie Watra miał także miejsce festiwal filmów animowanych Animafest. W programie pojawiły się filmy zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów, które odtwarzane były w kilku pasmach konkursowych. Nie zabrakło animacji artystycznych oraz ambitnych pozycji zrealizowanych w klasycznej, rysowanej technice animacji. Festiwal odbywa się nieprzerwanie od 8 lat.

Scena Kina Watra to również ciesząca się dużą popularnością przestrzeń muzyczna. Odbył się tu m.in. koncert bluesfunkowego tria Chris Grey & The BlueSpand z niesamowitym GROOVEM. Z okazji Dnia Kobiet kinową salę wypełniło klimatyczne połączenie bluesa, soulu, funku oraz rytm&bluesa. Zespół ma swoich wiernych fanów m.in. w USA, Kanadzie, Australii i Europie.

Kino Watra – bilety na koncerty i wydarzenia

Bilety na koncerty i wydarzenia w Kinie Warta można nabyć online, również na stronie internetowej portalu eBilet.pl. Na stronie dostępny jest także bieżący harmonogram eventów oraz repertuar kina. Miejsca na widowni są numerowane. Limit wynosi 175 miejsc.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Watra?
Kino Watra znajduje się na ulicy Za Murami 2/10 w Gdańsku. Kino mieści się w Domu Harcerza, w którym znajduje się także hotel oraz sale konferencyjne. Całość znajduje się w zabytkowym Dworze Miejskim z XVI wieku, który wchodził niegdyś w skład fortyfikacji obronnych miasta. Wizyta w kinie to doskonała okazja, aby poczuć ducha historii Gdańska.
Jakie wydarzenie odbywają się w Kinie Watra w Gdańsku?
W kinie odbywa się Przegląd Ambitnego Kina - Filmowe Podsumowanie Roku stowarzyszenia kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa oraz coroczny festiwal filmów animowanych Animafest. Na kinowej scenie wystąpił także zespół Chris Grey & The BlueSpand z repertuarem z okazji Dnia Kobiet.
Kiedy zostało otworzone Kino Watra w Gdańsku?
Kino Watra to kontynuacja historycznego kina Watra-Syrena, które działało już w latach 70-tych – to jedno z najdłużej funkcjonujących obiektów kultury na terenie całego Trójmiasta.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też