emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Miejsce Dom Kultury Chwałowice

Dom Kultury Chwałowice

Rybnik, 1 Maja 91b
Dom Kultury ChwałowiceOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dom Kultury Chwałowice w Rybniku to ośrodek kulturalno-rozrywkowy dla mieszkańców Ziemi Rybnickiej i Śląska Cieszyńskiego. Miejsce to od ponad 60 lat tworzą ludzie z zamiłowaniem do wszelkich form sztuki – muzyki, tańca, teatru, plastyki, fotografii czy filmu. Co dzieje się w Domu Kultury Chwałowice? Wydarzenia sportowe, imprezy tematyczne, koła edukacyjne i koncerty.

Dom Kultury Chwałowice – informacje o obiekcie

Dom Kultury Chwałowice działa nieprzerwanie od sześćdziesięciu lat, organizując lub współorganizując z zaprzyjaźnionymi instytucjami liczne wydarzenia o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.

Na kompleks składa się Hol dolny (przeznaczony do organizacji kiermaszy i jarmarków) sala kolumnowa (mieszcząca do 60 osób), sala oświatowa (dysponująca 20 miejscmi siedzącymi) oraz sala widowiskowa, która pełni również rolę sali Kina "Plejada" (ex Chwałowiczanka), gdzie odwiedzający mogą liczyć na 240, komfortowych miejsc siedzących, a także nowoczesny system dźwiękowy Dolby Pro Logic.

Z tyłu Domu Kultury Chwałowice znajduje się park z zadaszoną sceną i amfiteatrem, które są wykorzystywane głównie do organizacji wiosenno-letnich imprez plenerowych, m.in. Silent Disco, Jarmark Staroci i Rękodzieła, Kino plenerowe czy Letnia strefa kultury.

Przy Domu Kultury Chwałowice funkcjonuje również ogród społeczny położony w Parku Górnika. W ogrodzie odbywają się spotkania ekologiczne, warsztaty oraz koncerty.

Dom Kultury Chwałowice – wydarzenia, koncerty

Oferta kulturalna miasta wzbogaciła się o wydarzenia cykliczne, organizowane Dom Kultury Chwałowice. Bilety na takie imprezy jak: Raj Najnajka Muzyka dla Smyka, Plejada Fajnych Filmów, Rybnicki Festiwal Podróżników Karawana czy Stand-up Marcina Zbigniewa Wojciecha cieszą się rosnącą popularnością.

W serwisie eBilet.pl szybko i bezpiecznie zakupisz bilety na wyjątkowe wydarzenia artystyczne oraz bilety na koncerty ulubionych muzyków w Domu Kultury Chwałowice w Rybniku. eBilet Polska oficjalnym kanałem sprzedaży – sprawdź już teraz.

Zajęcia edukacyjne w Domu Kultury Chwałowice w Rybniku

Dzieci, młodzież, a nawet dorośli mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej Domu Kultury Chwałowice w Rybniku. Mali melomani mają do wyboru zajęcia w studio wokalnym, naukę gry na pianinie z programem dostosowanym do stopnia zaawansowania uczestnika, a także lekcje gry na ukulele lub gitarze.

Miłośnicy teatru i tańca mogą zdecydować się na zajęcia tańca towarzyskiego, tańca nowoczesnego w grupie Kod Art Master lub Kod Art Junior, a także Tańczące Nutki, czyli lekcje tańca dla dzieci od 4 lat.

Ośrodek przygotował również bogaty wybór zajęć sportowych, takich jak gimnastyka czy trening całego ciała oraz wydarzenia z myślą o seniorach – m.in. naukę angielskiego oraz zajęcia z obsługi komputera czy smartfonu.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Kultury Chwałowice?
Dom Kultury Chwałowice znajduje się w Rybniku, w południowej części od centrum miasta, przy ulicy 1 Maja 91b.
Jakie wydarzenia odbyły się w Domu Kultury Chwałowice?
Jakie atrakcje czekały na mieszkańców w Domu Kultury Chwałowice? Bilety na imprezy artystyczne, koncerty, kreacje teatralne i filmowe dały możliwość spotkania z ulubionymi twórcami. Wśród popularnych wydarzeń warto wymienić: cykliczny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Plejadę Fajnych Filmów, stand-up komediowy Marcina Zbigniewa Wojciecha, Spektakl Laboratorium Dźwięku czy koncerty zespołu Kawa z Mlekiem i Ralpha Kamińskiego.
Kiedy utworzony został Dom Kultury Chwałowice?
Dom Kultury KWK "Chwałowice" został oddany do użytku mieszkańców 1 maja 1958 roku.

Fani lubią też

Zobacz też