Teatr Ziemi Rybnickiej

Teatr Ziemi Rybnickiej

Teatr Ziemi Rybnickiej jest największą samorządową instytucją kultury w południowo-zachodnim subregionie województwa śląskiego i jedną z największych w województwie śląskim. Działa od 4 grudnia 1964 r. Teatr Ziemi Rybnickiej jest organizatorem lub współorganizatorem ważnych wydarzeń artystycznych o zasięgu nie tylko miejskim, ale również regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

Umożliwia kontakt publiczności z muzyką klasyczną i popularną oraz teatrem, zaprasza pisarzy, poetów i innych artystów z różnych dziedzin sztuki, prezentuje dorobek plastyków i fotografów. Organizuje i wspiera ruch amatorski , jest wydawcą „Gazety Rybnickiej”, prowadzi Klub kultury „Harcówka”w dzielnicy Ligota-Ligocka Kuźnia, włącza się w organizację imprez miejskich i świąt narodowych. Posiada salę widowiskową na 625 miejsc oraz salę kameralną, baletową, Galerię „Oblicza” , a także profesjonalną scenę plenerową na terenie rybnickiego kampusu, czyli Parku nad Nacyną.

Teatr Ziemi Rybnickiej — grupy artystyczne

Teatr Ziemi Rybnickiej oprócz spektakli i innych wydarzeń kulturalnych organizuje także zajęcia dla grup artystycznych prowadząc działalność kulturalno-edukacyjną. Należą do nich Sympatyczny Klub Fotograficzny, który powstał z potrzeby realizacji pasji fotograficznej. Prezesem klubu jest Beata Lubszczyk. Kolejną artystyczną formacją działającą w Teatrze Ziemi Rybnickiej jest Filharmonia Rybnicka, której tradycje sięgają 1960 roku. W Teatrze w Rybniku swoją siedzibę ma także Studio Tańca “Vivero”, Studio Tańca Towarzyskiego, Zespół malarski “Oblicza” oraz grupy teatralne dla dzieci i młodzieży.

 

Teatr Ziemi Rybnickiej — spektakle

Na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej od początku działalności instytucji wystąpiło wielu wspaniałych aktorów. W marcu tego roku najmłodsi widzowie mogli cieszyć się spektaklem bajkowym “Czerwony Kapturek: Wilk dostanie w skórę”. We wrześniu w Teatrze odbył się widowiskowy spektakl piaskowy “Mały Książę” w wykonaniu utalentowanej Tetiany Galitsyny, a także spektakl komediowy “Między Łóżkami” z udziałem gwiazd. Oprócz tradycyjnych występów, w Teatrze odbywają się również przedstawienia taneczne. Jednym z nich był “Ciało moje” w wykonaniu Studia Tańca “Vivero”. W październiku do Teatru Ziemi Rybnickiej wróciła Elżbieta Jodłowska z kolejną częścią wyśmienitego spektaklu: “Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał”. Jest to wydarzenie komediowe, które powstało na prośbę widzów chcących poznać dalsze losy bohaterek sztuki. Teatr Ziemi Rybnickiej spektakle to dużo dobrej zabawy dla każdego.

 

Teatr Ziemi Rybnickiej — koncerty

W Teatrze Ziemi Rybnickiej odbywa się także wiele koncertów. Szczególnie popularnym wydarzeniem jest “Jazz w Teatrze”. 13 listopada w ramach “35. Silesian Jazz Meeting 2021” wystąpili laureaci nagrody Fryderyka: Maciej Obara Quartet oraz Kuba Więcek Trio feat. Paulina Przybysz. 12 listopada widzowie mogli posłuchać wykonania Maćka Pysza Trio oraz Artura Dutkiewicza Quartet z programem “Tribute to Tomasz Szukalski”. Na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej można było zobaczyć również Marca Perrenouda, a także Ewę Urygę z programem “Mahalia Jackson In Memoriam”.

 

W Teatrze Ziemi Rybnickiej odbywają się cykliczne koncerty i warsztaty muzyczne. Jednym z takich wydarzeń był XI Międzynarodowy Silesia Gospel Festival im. Norberta Blachy. W programie wydarzenia znalazły się warsztaty gospel dla młodzieży i dorosłych, koncert “Celebrate Gospel & Holy Noiz” oraz koncert galowy chóru warsztatowego.

 

Teatr Ziemi Rybnickiej bilety

Sprawdź co nowego w repertuarze teatru i znajdź najlepsze bilety na koncerty i spektakle w Rybniku!

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Teatr Ziemi Rybnickiej?
    Teatr Ziemi Rybnickiej znajduje się na Placu Teatralnym im. Kazimierza Kutza 1 w Rybniku.
  • Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Ziemi Rybnickiej?
    W Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyły się koncerty, np.: Maciej Obara Quartet, Kuba Więcek Trio feat. Paulina Przybysz, zespół “Remedium”, “Vocatrio”, grupa “Na razie”, spektakle np.: “Czerwony Kapturek: Wilk dostanie w skórę”, “Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał” i wiele innych wydarzeń kulturalnych.
  • Kiedy utworzony został Teatr Ziemi Rybnickiej?
    Teatr Ziemi Rybnickiej został utworzony 4 grudnia 1964 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Ziemi Rybnickiej
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Teatralny 1
44-200 Rybnik

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/