Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Miejski w Rybniku

Stadion Miejski w Rybniku

Rybnik, Gliwicka 72
Stadion Miejski w RybnikuOpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Stadion Miejski w Rybniku mieszczący się przy ulicy Gliwickiej jest częścią kompleksu sportowo - rekreacyjnego oraz domowym obiektem piłkarskiej oraz żużlowej drużyny ROWu Rybnik. Pierwsze zawody na obecnym w stadionie w Rybniku przeprowadzono w czerwcu 1939 roku na bieżni wyłożonej mączką ceglaną.

 

Kompleks składa się z obiektu lekkoatletycznego, treningowych boisk piłkarskich oraz z kąpieliska. W 2013 roku doszło do przebudowy zarówno płyty piłkarskiej, jak i toru żużlowego. Tor żużlowy ma długość 357 metrów, a jego rekordzistą jest Artem Laguta. Na trybunach może zasiąść ponad 10 300 kibiców. 

 

Stadion miejski, na którym rozgrywa swe mecze drużyna piłkarska oraz rybnicka drużyna żużlowa, jest częścią kompleksu sportowo – rekreacyjnego, położonego na peryferiach miasta.

Jakie wydarzenia odbywają się na Stadionie Miejskim w Rybniku?

Na Stadionie Miejskim w Rybniku oprócz zawodów sportowych, w obiekcie organizowane są koncerty gwiazd światowego formatu. Na Stadionie Miejskim zagrali m.in. Bryan Adams, Guns 'N' Roses, Rod Stewart, 30 Seconds To Mars czy Linkin Park.

Modernizacja Stadionu w Rybniku

W 2013 r. przeprowadzono modernizację stadionu, w ramach której dostosowano boisko do piłki nożnej do wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zainstalowano również nowoczesny system nawadniania i podgrzewania murawy. Powiększenie boiska oznaczało także, że trzeba było przebudować żużlowy tor okalający pole do gry. Dzięki temu Stadion Miejski w Rybniku stał się nowoczesnym obiektem sportowym.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też