Stadion Miejski w Rybniku

Stadion Miejski w Rybniku

Stadion Miejski w Rybniku mieszczący się przy ulicy Gliwickiej jest częścią kompleksu sportowo - rekreacyjnego oraz domowym obiektem piłkarskiej oraz żużlowej drużyny ROWu Rybnik. Pierwsze zawody na obecnym w stadionie w Rybniku przeprowadzono w czerwcu 1939 roku na bieżni wyłożonej mączką ceglaną.

 

Kompleks składa się z obiektu lekkoatletycznego, treningowych boisk piłkarskich oraz z kąpieliska. W 2013 roku doszło do przebudowy zarówno płyty piłkarskiej, jak i toru żużlowego. Tor żużlowy ma długość 357 metrów, a jego rekordzistą jest Artem Laguta. Na trybunach może zasiąść ponad 10 300 kibiców. 

 

Stadion miejski, na którym rozgrywa swe mecze drużyna piłkarska oraz rybnicka drużyna żużlowa, jest częścią kompleksu sportowo – rekreacyjnego, położonego na peryferiach miasta.

Jakie wydarzenia odbywają się na Stadionie Miejskim w Rybniku?

Na Stadionie Miejskim w Rybniku oprócz zawodów sportowych, w obiekcie organizowane są koncerty gwiazd światowego formatu. Na Stadionie Miejskim zagrali m.in. Bryan Adams, Guns 'N' Roses, Rod Stewart, 30 Seconds To Mars czy Linkin Park.

Modernizacja Stadionu w Rybniku

W 2013 r. przeprowadzono modernizację stadionu, w ramach której dostosowano boisko do piłki nożnej do wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zainstalowano również nowoczesny system nawadniania i podgrzewania murawy. Powiększenie boiska oznaczało także, że trzeba było przebudować żużlowy tor okalający pole do gry. Dzięki temu Stadion Miejski w Rybniku stał się nowoczesnym obiektem sportowym.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Stadion Miejski w Rybniku
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Gliwicka 72
44-200 Rybnik

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/