Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni

BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni

Gdynia, Kwiatkowskiego 60
BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy w GdyniOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni jest jednym z tego typu obiektów w Polsce. Placówka ta znajduje się na terenie Portu Gdynia i stanowi strategiczny węzeł transportu morskiego w regionie Bałtyku. Budowa inwestycji rozpoczęła się w 1976 roku na terenie portu zachodniego, a pierwszy statek został tam obsłużony w październiku 1979 roku. Czy można zobaczyć z bliska Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni? Wydarzenia, które miały tu miejsce, stanowiły nie lada gratkę dla wielu zainteresowanych. 

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni – wydarzenia z historii

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni odgrywa kluczową rolę w obsłudze kontenerowego ruchu towarowego na Bałtyku. Terminal posiada nowoczesną infrastrukturę i zapewnia zaawansowane usługi przeładunkowe dla kontenerów. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych terminal osiągnął zdolność przeładunkową rzędu 250 tys. TEU (ang. Twenty-Foot Equivalent Unit – standardowa jednostka miary, oznaczająca pojedynczy kontener o długości dwudziestu stóp, cechujący się powierzchnią ok. 39 m2).

Obecnie terminal podwoił swoją moc przeładunkową – w 2021 r. zapewnił on przeładunek rzędu 573784 TEU. Obecnie trwa również proces inwestycyjny, którego zadaniem jest zwiększenie zdolności przeładunkowej do 1,2 mln TEU.  czyni go jednym z największych terminali w Polsce. Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni odgrywa istotną rolę w rozwoju handlu międzynarodowego i wzmacnia pozycję Gdyni jako ważnego portu morskiego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oprócz działań związanych z samym przeładunkiem, Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni jestem miejscem, w którym odbywają się m.in. składowanie jednostek, odprawa celna, naprawa i konserwacja kontenerów oraz niezbędna obsługa logistyczna. Dobre skomunikowanie terminalu zarówno drogą morską, jak i lądową umożliwia sprawną dystrybucję towarów w regionie Europy Centralnej i nie tylko.

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni – wydarzenia w ramach Dnia Otwartego

20 lipca 2019 roku miał miejsce Dzień Otwarty w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się z zamkniętym dla ogółu osób kompleksem, porozmawianie z pracującymi w nim ludźmi oraz zobaczeniem z bliska złożonego procesu, jakim jest przeładunek kontenerów w Bałtyckim Porcie Kontenerowym w Gdyni. Bilety na wydarzenie były bezpłatne i dostępne dla ogółu zainteresowanych.

Zorganizowane przez Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni wydarzenia uwzględniały m.in. spotkanie z działającymi w porcie organami państwowymi (Krajowa Administracja Skarbowa, Portowa Straż Pożarna), możliwość zobaczenia pracujących holowników, a nawet rejsy statkiem wycieczkowym, minikiermasz kaszubski oraz ujrzenie prezentacji, przygotowanych przez Centrum Nauki EXPERYMENT. W ramach Dnia Otwartego nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – przygotowane przez Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni koncerty, konkursy, animacje oraz zabawy (m.in. na zjeżdżalniach), cieszyły się ogromną popularnością wśród małych zwiedzających.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni?
Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni znajduje się nad Morzem Bałtyckim w województwie pomorskim na terenie portu zachodniego.
Jakie wydarzenia odbywają się w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni?
Oprócz standardowych prac, związanych z przeładunkiem, składowaniem i odprawą celną towarów, Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni organizował również dni otwarte, podczas których przybliżył osobom zainteresowanym swoją specyfikę pracy.
Kiedy został otworzony Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni?
Budowa Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni rozpoczęła się w 1976 roku na obszarze tzw. portu zachodniego. Pierwszy statek Bałtycki Terminal Kontenerowy obsłużył w 1979 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też