Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego

Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego

Warszawa, Krakowskie Przedmieście 26/28
Auditorium Maximum Uniwersytetu WarszawskiegoOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Uniwersytet Warszawski powstał w 1816 roku i z początku funkcjonował pod nazwą Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego. To jedna z najlepszych i najstarszych szkół wyższych w Polsce, będąca jednocześnie najdłużej działającą uczelnią w Warszawie. Uniwersytet Warszawski to bez wątpienia jeden z najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. Wiele innych stołecznych uczelni miało swój początek właśnie w tym miejscu. 

Historia Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego

W momencie jego utworzenia, uniwersytet ten składał się z pięciu wydziałów – obecnie jest ich aż 24.

Około 120 lat od momentu założenia uczelni, jej kampus zyskał Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Bilety na imprezy kulturalne, które odbędą się w tym obiekcie, będzie można nabyć na portalu eBilet.pl.

Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego – wydarzenia i koncerty

Jakie inicjatywy kulturalne miały miejsce w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego? Wydarzenia z okazji obchodów 200-lecia uczelni cieszyły się niesłabnącą popularnością wśród miłośników muzyki klasycznej. Wśród występujących wówczas wykonawców znaleźli się m.in. Ingolf Wunder z Austrii, Eugen Indic ze Stanów Zjednoczonych, Markus Groh z Niemiec oraz Benjamin Grosvenor z Wielkiej Brytanii.

 

Muzyka klasyczna to nie jedyny rodzaj sztuki, na jaki możemy napotkać w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Bilety na swoje koncerty wyprzedawał tam m.in. zespół The Curly Heads z Dawidem Podsiadło oraz legendy polskiego rocka, takie jak Kult, Luxtorpeda czy Armia.

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego?

Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Kampus uczelni, na którym znajduje się budynek, jest doskonale skomunikowany z pozostałymi częściami miasta. Studenci i uczestnicy wydarzeń kulturalnych mogą skorzystać m.in. z metra (stacja Nowy Świat – Uniwersytet) oraz autobusów (przystanek Uniwersytet).

Kiedy zostało wybudowane Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego?

Oryginalny gmach Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego projektu Aleksandra Bojemskiego wzniesiono w połowie lat 30. ubiegłego wieku. W 2007 roku kompleks poddano gruntownej renowacji, stanowiącej element szeroko zakrojonej rewitalizacji kampusu centralnego.

Jakie wydarzenia odbyły się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego?

Obchody urodzin uczelni to nie jedyne koncerty i wydarzenia kulturalne, jakie odbyły się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Bilety na Juwenalia 2014, odbywające się na dużym dziedzińcu kampusu, błyskawicznie wzbudziły zainteresowanie miłośników polskiego rocka: na scenie wystąpił zespół Kult, Strachy na Lachy, Farben Lehre oraz Maleo Reggae Rockers.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn