Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Arkady Kubickiego

Arkady Kubickiego

Warszawa, Plac Zamkowy 4
Arkady KubickiegoOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Arkady Kubickiego to niezwykłe miejsce na mapie kulturalnej stolicy. Obecnie organizowane są tu imprezy różnego rodzaju – wystawy, spektakle teatralne, koncerty. Pierwotnie jednak stanowiły część królewskiej rezydencji. Historia Arkad Kubickiego sięga lat 20. i 30. XIX wieku.

Arkady Kubickiego - historia obiektu

Autorem projektu budowli był Jakub Kubicki, architekt, który wiedzę na temat sztuki budowy zdobywał pod opieką króla Stanisława Augusta. Konstrukcja arkad wykonana jest z cegły i bazuje na ażurowych łukach. Mieści pokaźnych rozmiarów halę, która połączona jest schodami z Zamkiem Królewskim.

 

Arkady Kubickiego pełniły rolę tunelu między Marienszatem a Nowym Miastem. Po Powstaniu Listopadowym przerobiono je na stajnię dla żołnierzy rosyjskich, a następnie na garaże dla pojazdów. Choć w trakcie II wojny światowej Zamek Królewski został doszczętnie zniszczony – Arkady Kubickiego przetrwały. Ich renowacja rozpoczęła się w 1995 roku, a zakończyła 14 lat później, w roku 2009. Remont prowadzony był przy udziale prof. Stanisława Fiszera.

Arkady Kubickiego – wydarzenia kulturalne i spektakle

Królewskie Arkady Sztuki – tak bowiem określa się Arkady Kubickiego – to obecnie miejsce wielu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Odbywają się tu koncerty, spektakle teatralne, wystawy i wiele innych, niezwykłych eventów.

 

W Arkadach Kubickiego koncertowało wielu polskich i zagranicznych artystów. Wśród nich znajduje się zespół LemON, z Igorem Herbutem na czele. Grupa muzyczna, znana z programu Must Be The Music zaprezentowała emocjonalne, niekomercyjne utwory, które zagwarantowały im sukces. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert wspaniałego polskiego zespołu Myslovitz, który zagrał najbardziej znane utwory w zupełnie nowych aranżacjach. Na scenie Arkad zagościł także zespół KOMBII i Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Jacka Piskorza. Zaprezentowali swoje najsłynniejsze przeboje w symfonicznych aranżacjach. Połączenie dwóch różnych stylów muzycznych w jedną całość odniosło wielki sukces.

 

Czy można połączyć rolę aktora i muzyka? Można! Znany z ról m.in. dramatycznych w filmach Wojciecha Smarzowskiego – Arkadiusz Jakubik to członek zespołu Dr Misio. Grupa muzyczna gra porywający tłumy rock & roll, który dopełnia niepowtarzalnymi tekstami, zapadającymi głęboko w pamięci. Kto jeszcze pojawił się w Arkadach Kubickiego? Bilety na Lao Che wyprzedały się niezwykle szybko. Wydarzenie było gratką dla amatorów muzyki alternatywnej – i nie tylko!

 

W 2016 roku odbył się w Warszawie koncert dla fanów hip-hopu, którzy tłumnie ruszyli do Arkad Kubickiego, aby zobaczyć na żywo Sokoła – jednego z najpopularniejszych polskich raperów. Obok niego na scenie pojawili się: Pono, Ras, Had Hades, Włodi i Marysia Starosta. Zadowoleni mogli być również miłośnicy muzyki klasycznej. Na scenie Arkad pojawiła się orkiestra Sinfonia Viva, znana w Polsce i za granicą. Grupa otrzymała Dwie Złote Płyty – z muzyką Krzysztofa Komedy oraz Waldemara Kazaneckiego, Płytę Platynową, m.in. za Najpiękniejsze polskie piosenki o miłości, Fryderyka w 2010 roku i wiele innych prestiżowych nagród.

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajdują się Arkady Kubickiego?
Arkady Kubickiego znajdują się na placu Zamkowym w Warszawie, na skarpie od wschodniej części Zamku Królewskiego.
Kiedy zostały wybudowane Arkady Kubickiego?
Arkady Kubickiego wybudowane zostały w latach 1818-1821, według projektu polskiego architekta, Jakuba Kubickiego.
Jakie wydarzenia odbyły się w Arkadach Kubickiego?
W Arkadach Kubickiego odbyło się wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Na warszawskiej scenie pojawili się zespół Myslovitz, LemON, Kasia Kowalska, Lao Che, Dr Misio, Lari Lu i Rasmentalism.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn