Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Artysta Zion Train

Zion Train

Sprawdź wydarzenia
Zion TrainOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Jeden z najbardziej wyjątkowych i satysfakcjonujących dubowych projektów live na świecie, znany z dynamicznego mixu dub na scenie podczas występów z instrumentami akustycznymi i wyjątkowymi wokalistami.

Zion Train to brytyjski zespół dub reggae założony w Oksfordzie w 1988 roku jako sound system przez Neila Percha i Bena Hamiltona. Po przeprowadzce do Londynu w 1990 roku dołączyli Colin Cod i Dave Tench. Oryginalny skład został uzupełniony o wokalistę Molarę w 1992 roku.

Ich pierwszymi wydawnictwami były 7-calowe single "Power One" i "Power Two", które stały się hitami na scenie dubowej na początku lat 90. W 1992 roku wydali przełomowy singiel "Follow Like Wolves", który połączył style Dub i Acid House i dał im reputację innowatorów.

Drugi album "Natural Wonders of the World in Dub", trafił na brytyjskie listy przebojów indie w 1994 roku. Zion Train stworzyli remiksy dla setek artystów z całego świata, w tym polskich Vavamuffin, Kapela ze Wsi Warszawa, Radikal Guru.

Do 1995 roku wydawali we własnej wytwórni Universal Egg, następnie podpisali kontrakt z China Records, by powrócić do własnej wytwórni w 1999.

W XXI wieku zespół wydał nagrodzony jamajskim Grammy za album "Live As One". W ciągu ostatnich kilkunastu lat wydali jeszcze kilka innych albumów i ich dubowych czy remikserskich wersji – ostatnim jest wydany w 2021 roku "Illuminate in Dub". Ich najnowszym wydawnictwem jest singiel "Militant Sound" z udziałem wokalistki Cary, promujący nowy, gotowy do wydania album.

Zion Train zawsze szczycił się pracą w autonomicznych, politycznie aktywnych środowiskach wraz z aktywistami, starającymi się jak najlepiej wykorzystać energię muzyki, między innymi poprzez własny Abassi Sound System.

Zagrali ponad 3000 koncertów na festiwalach i w klubach niemal w każdym zakątku świata.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też