Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Thievery Corporation

Thievery Corporation

Sprawdź wydarzenia
Thievery CorporationSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Waszyngton, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Zespół muzyki elektronicznej
social media:

Opis

Thievery Corporation to utworzony w 1995 roku w Waszyngtonie amerykański duet muzyki elektronicznej (tanecznej). W jego składzie znajduje się dwóch popularnych DJ-ów: Rob Garza oraz Eric Hilton, którzy grali już na największych światowych imprezach i występowali w rozmaitych klubach muzycznych.

Preferowane gatunki muzyczne? Przede wszystkim dub, trip-hop, downbeat oraz acid jazz. Amerykańska grupa cały czas eksperymentuje ze swoją twórczością, chętnie sięgając po brzmienia pochodzące z Ameryki Północnej oraz Południowej.

Współpraca

To, że w składzie Thievery Corporation znajdują się jedynie Garza i Hilton, wcale nie oznacza, że artyści nie współpracują z innymi gwiazdami światowego formatu. Razem z nimi tworzyli już m.in.: Bebel Gilberto, Pam Bricker, Perry Farrell, Tycho czy też Emiliana Torrini.

Artyści skupiają się nie tylko na wypuszczaniu albumów studyjnych, ale też składanek i didżejskich miksów. Na swoim koncie mają też album koncertowy z 2017 roku – „Live From London Roundhouse 2017”.

Pierwsze krążki duetu Thievery Corporation

Zespół, który nie wyobraża sobie swojego życia bez muzyki elektronicznej, rozpoczął wielką przygodę od wydania krążka „Sounds From the Thievery Hi-Fi” (1996 rok w Europie oraz 1997 rok w Stanach Zjednoczonych – był potem wypuszczany w kilku wersjach), umieszczając na nim następujące numery:

 • „Shaolin Satellite”,
 • „Transedance”,
 • „Universal Highness”,
 • „The Foundation”,
 • „Assault on Babylon”.

Już trzy lata później fani muzyki tanecznej mogli się cieszyć następnym albumem – „Mirror Conspiracy” (2000) z utworami „Treasures”, „Le Monde”, „Focus on Sight”, „The Hongkong Triad” czy też „Illumination”.

Coraz większa popularność i troska o zachowanie regularności

Muzyka elektroniczna w latach 2000-2011 cieszyła się coraz większym zainteresowaniem ze strony spragnionych dobrej zabawy słuchaczy i miłośników energicznych imprez. W związku z tym duet Thievery Corporation stawał się coraz bardziej popularny, co zmotywowało artystów do zachowania regularności w wydawaniu kolejnych krążków. Ich fani w tym okresie mogli się zachwycać takimi krążkami, jak:

 • „The Richest Man in Babylon” – 2002 (w wersji „Babylon Rewound” w roku 2004) - m.in. z numerami „Until the Morning”, „Meu Destino”, „The Richest Man in Babylon”, „All That We Perceive”, „The State of The Union”,
 • „The Cosmic Game” – 2005 – „Revolution Solution” (plus Perry Farrell), Ambicion Eterna” (plus Verny Varela), „Pela Janela” (plus Gigi Rezende),
 • „Radio Retaliation” – 2008 – „Sound the Alarm”, „Sweet Tides”, „Vampires”, „El Pueblo Unido”,
 • „Culture of Fear” – 2011 – „Take My Soul”, „Light Flares”, „Tower Seven”, „Is It Over”, „Overstand”.

Albumy Thievery Corporation cieszyły się rozpoznawalnością m.in. na terenie Francji, Niemiec, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

Dalsza działalność na elektronicznej płaszczyźnie

Jak widać, płyty amerykańskiego duetu pojawiały się na rynku w dość równych odstępach czasu. Po 2011 roku artyści zaskoczyli środowisko jeszcze czterema albumami:

 • „Saudade” – 2014 – z takimi utworami, jak: „Meu Nego” z Kariną Zeviani, „Firelight” (plus Lou Lou Ghelickhani), „Depth of My Soul” z Shaną Halligan, „Saudade”, „Claridad” z Natalią Clavier, „Nos Dois” z Kariną Zeviani,
 • „Temple of I & I” – 2017 – „Letter to the Editor” z Racquel Jones, „Strike the Root” (plus Notch), „Love Has No Heart” z Shaną Halligan, „Lose to Find” z Elin Melgarejo,
 • „Treasures From The Temple” – 2018 – „San San Rock”, „Music To Make You Stagger”, „Guidance”,
 • „Symphonik” – 2020 – z kompozycjami w wersji symfonicznej.

Zorganizowane występy

Trudno sobie wyobrazić muzykę taneczną bez duetu Thievery Corporation – prawda? Amerykański duet występował już m.in. w Portland, Los Angeles, Buffalo, Brukseli, Berlinie, Wrocławiu, Pradze czy też Wiedniu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy założono grupę Thievery Corporation?
Thievery Corporation to zespół muzyki elektronicznej, który założono w 1995 roku w Waszyngtonie.
Kto wchodzi w skład zespołu Thievery Corporation?
Thievery Corporation to tak naprawdę duet DJ-ów. Tworzą go Rob Garza i Eric Hilton.
Z jakich numerów znana jest grupa Thievery Corporation?
Duet Thievery Corporation znany jest m.in. z takich kawałków, jak: „Saudade”, „Depth of My Soul”, „Sweet Tides”, „The Richest Man in Babylon” czy też „All That We Perceive”.
Jakie albumy wypuściła na rynek grupa Thievery Corporation?
Pierwszy album studyjny od Thievery Corporation pojawił się w roku 1996 (najpierw w Europie, a w 1997 roku w Stanach Zjednoczonych) i nosił nazwę „Sounds From the Thievery Hi-Fi”. Potem duet wydał jeszcze następujące płyty: „Mirror Conspiracy”, „The Richest Man in Babylon”, „The Cosmic Game”, „Radio Retaliation”, „Culture of Fear”, „Saudade”, „Temple of I & I”, „Treasures From the Temple” oraz „Symphonik”.

Fani lubią też

Zobacz też