Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta The Fall of Troy

The Fall of Troy

The Fall of TroySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Mukilteo, USA
członkowie:
Thomas Erak, Tim Ward, Andrew Forsman
dyscyplina:
mathcore, math rock, post-hardcore, progressive rock
byli członkowie:
Frank Ene
social media:

Opis

Ich piosenka "F.C.P.R.E.M.I.X." znalazła się na ścieżkach dźwiękowych wielu gier komputerowych. Chłopaki z grupy zaczynali swoją karierę w zespole The 30 Years War, gdy mieli zaledwie po 17 lat. Teraz trzech muzyków ze Stanów Zjednoczonych tworzy kawał dobrego rocka pod nazwą The Fall of Troy.

W 2002 roku powstała grupa The 30 Years War. Należał do niej gitarzysta, keyboardzista i wokalista Thomas Erak, gitarzysta Mike Munro, perkusista Andrew Forsman i basista Tim Ward. Zespół nagrał dwie EP-ki, po czym Mike Munro opuścił grupę. Po tym wydarzeniu The 30 Years War zmieniło się na The Fall of Troy. 

W maju 2003 roku zespół, już w pomniejszonym składzie, dołączył do The Hall of Justice w Seattle. Chłopaki nagrali swój pierwszy album. Z racji tego, że byli jeszcze niepełnoletni, nagrali płytę podczas wiosennej przerwy szkolnej. Wszystkie prace trwały tydzień, ale album ukazał się nakładem wydawnictwa Lujo Records dopiero w listopadzie 2003 roku, a w 2006 roku ponownie nakładem Equal Vision Records. 

Międzynarodową rozpoznawalność przyniosła im dopiero druga płyta, którą nagrali w 2005 roku. Ukazała się w sierpniu i nosiła tytuł "Doppelgänger". Zaraz po wypuszczeniu albumu grupa ruszyła w trasę koncertową, która skończyła się dopiero w pierwszym kwartale 2006 roku. Później nagrywali razem kolejne utwory, aż do 2010 roku, kiedy to ogłosili, że zespół rozpadnie się po zakończeniu wiosennej trasy koncertowej. Muzycy dołączyli do różnych zespołów. 

W 2013 roku zespół na trzy grudniowe noce podjął współpracę, by wystąpić w Teksasie. Ogłosili wtedy, że od 2014 roku zamierzają znów nagrywać razem. Grają do tej pory muzykę określaną jako mathcore, post-hardcore, math rock, progressive rock, screamo, heavy metal, hardcore punk, progressive metal i grindcore. 

The Fall of Troy – dyskografia

Zespół wypuścił następujące albumy:

 • "The Fall of Troy" (2003 rok),
 • "Doppelgänger" (2005 rok),
 • "Manipulator" (2007 rok),
 • "In the Unlikely Event" (2009 rok),
 • "OK" (2016 rok),
 • "Mukiltearth" (2020 rok). 

Grupa nagrała także single, m.in.:

 • "We Are the Future" (2020 rok),
 • *Chain Wallet, Nike Shoes" (2022 rok).

Na najnowszej płycie znalazło się 10 utworów, m.in.:

 • "A Tribute to Orville Wilcox"
 • "The Tears of Green-Eyed Angels",
 • "Mirrors Are More Fun Than Television".

Zdjęcie dzięki uprzejmości Live Nation

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Dlaczego zespół nazywa się The Fall of Troy?
Muzycy chodzili jeszcze do szkoły, gdy powstała ich grupa. Otwierali podręcznik do historii i wskazywali losowe miejsce raz po raz, aż w końcu natrafili na coś, co im się spodobało.
Kto należy, a kto już nie, do zespołu The Fall of Troy?
W skład zespołu wchodzą: Thomas Erak (wokal, gitara, keyboard, perkusja), Andrew Forsman (perkusja, keyboard) i Tim Ward (bas, wokal). Od 2008 do 2010 roku do grupy należał także Fran Ene (bas, wokal). Zastępował on Tima Warda.
Jaka jest najlepsza piosenka zespołu The Fall of Troy?
Ich najczęściej słuchana piosenka to "F.C.P.R.E.M.I.X.", która w samym serwisie Spotify została odtworzona niemal 39 milionów razy (stan na sierpień 2023 roku).

Fani lubią też

Zobacz też