Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta System of a Down

System of a Down

System of a DownSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Kalifornia, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Zespół metalowy (nu metal, heavy metal, metal alternatywny) i rockowy (hard rock)
social media:

Opis

System of a Down to amerykański zespół heavy metalowy, założony w 1994 roku w Kalifornii. Obecnie tworzą go: wokalista Serj Tankian, gitarzysta Daron Malakian, basista Shavo Odadjian oraz perkusista John Dolmayan.

System of a Down dyskografia

Zadebiutowali w czerwcu 1998 roku albumem pod tytułem „System of a Down”. Zebrał on wiele entuzjastycznych recenzji i pokrył się złotem w Kanadzie i Wielkiej Brytanii oraz platyną w Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

 

Druga płyta - „Toxicity” ukazała się w 2001 roku. Utrzymana jest w klimacie metalu alternatywnego oraz nu metalu, z elementami folku, progresywnego rocka oraz jazzu. Pojawiły się na niej instrumenty takie jak sitar czy bandżo. Teksty odnoszą się do tematów takich jak przepełnione więzienia, CIA, środowisko naturalne, seks, uzależnienie od narkotyków czy groupies. Krążek odniósł międzynarodowy sukces, pokrywając się złotem między innymi w Polsce czy Niemczech oraz trzykrotną platyną w USA i Australii oraz dwukrotną w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Zajął także pierwsze miejsce na liście Billboard 200. Z albumu pochodzą hity „Chop Suey!” oraz „Aerials”.

 

Trzeci krążek, wydany rok później „Steal This Album!” pokrył się platyną w Stanach i został doceniony przez krytyków. Kolejny spektakularny sukces przyniósł czwarty album - „Mezmerize”, wydany w maju 2005 roku. Pokrył się złotem bądź platyną w 15 krajach i trafił na pierwsze miejsce Billboard 200. Zaledwie pół roku później grupa wydała swoje piąte i ostatnie do tej pory wydawnictwo pod tytułem „Hypnotize”. Płyta ponownie uplasowała się na szczycie Billboard 200.

System of a Down w Polsce

SOAD wystąpili w 2017 roku w TAURON Arenie Kraków podczas Impact Festival. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół System of a Down?
Zespół system of a Down powstał w 1994 roku w Glendale w stanie Kalifornia. Grupa zawiesiła swoją działalność w 2006 roku, a w 2010 ją wznowiła.
Jaką muzykę tworzy zespół System of a Down?
System of a Down tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak hard rock czy heavy metal.
Kto wchodzi w skład zespołu System of a Down?
Obecnymi członkami zespołu System of a Down są Serj Tankian, Daron Malakian, Shavo Odadjian oraz John Dolmayan.
Jaki jest pierwszy album, wydany przez System of a Down?
Pierwszym albumem zespołu System of a Down jest "System of a Down", którego premeria miała miejsce 30 czerwca 1998 roku. Album uzyskał status płyty platynowej.
Czy utwory zespołu System of a Down były wykorzystywane w filmach?
Utwory zespołu System of a Down były wykorzystywane w takich produkcjach filmowych jak "Król Skorpion", "Niepokój", "Straszny Film 4", czy "Krzyk 3".

Fani lubią też

Zobacz też