System of a Down

System of a Down

System of a Down to amerykański zespół heavy metalowy, założony w 1994 roku w Kalifornii. Obecnie tworzą go: wokalista Serj Tankian, gitarzysta Daron Malakian, basista Shavo Odadjian oraz perkusista John Dolmayan.

System of a Down dyskografia

Zadebiutowali w czerwcu 1998 roku albumem pod tytułem „System of a Down”. Zebrał on wiele entuzjastycznych recenzji i pokrył się złotem w Kanadzie i Wielkiej Brytanii oraz platyną w Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

 

Druga płyta - „Toxicity” ukazała się w 2001 roku. Utrzymana jest w klimacie metalu alternatywnego oraz nu metalu, z elementami folku, progresywnego rocka oraz jazzu. Pojawiły się na niej instrumenty takie jak sitar czy bandżo. Teksty odnoszą się do tematów takich jak przepełnione więzienia, CIA, środowisko naturalne, seks, uzależnienie od narkotyków czy groupies. Krążek odniósł międzynarodowy sukces, pokrywając się złotem między innymi w Polsce czy Niemczech oraz trzykrotną platyną w USA i Australii oraz dwukrotną w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Zajął także pierwsze miejsce na liście Billboard 200. Z albumu pochodzą hity „Chop Suey!” oraz „Aerials”.

 

Trzeci krążek, wydany rok później „Steal This Album!” pokrył się platyną w Stanach i został doceniony przez krytyków. Kolejny spektakularny sukces przyniósł czwarty album - „Mezmerize”, wydany w maju 2005 roku. Pokrył się złotem bądź platyną w 15 krajach i trafił na pierwsze miejsce Billboard 200. Zaledwie pół roku później grupa wydała swoje piąte i ostatnie do tej pory wydawnictwo pod tytułem „Hypnotize”. Płyta ponownie uplasowała się na szczycie Billboard 200.

System of a Down w Polsce

SOAD wystąpili w 2017 roku w TAURON Arenie Kraków podczas Impact Festival. 

System of a Down - Często zadawane pytania

  • Zespół system of a Down powstał w 1994 roku w Glendale w stanie Kalifornia. Grupa zawiesiła swoją działalność w 2006 roku, a w 2010 ją wznowiła.
  • System of a Down tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak hard rock czy heavy metal.
  • Obcenymi członkami zespołu System of a Down są Serj Tankian, Daron Malakian, Shavo Odadjian oraz John Dolmayan.
  • Pierwszym albumem zespołu System of a Down jest "System of a Down", którego premeria miała miejsce 30 czerwca 1998 roku. Album uzyskał status płyty platynowej.
  • Utwory zespołu System of a Down były wykorzystywane w takich produkcjach filmowych jak "Król Skorpion", "Niepokój", "Straszny Film 4", czy "Krzyk 3".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

System of a Down
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/