shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Sylwia Góra

Sylwia GóraSzczegółyOpisWydarzeniaSylwia Góra - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
48 lat
data urodzenia:
13.12.1975
miejsce urodzenia:
Andrychów
dyscyplina:
Aktorka teatralna, filmowa i serialowa

Opis

Sylwia Góra to urodzona 13 grudnia 1975 roku w Andrychowie polska aktorka serialowa, teatralna i filmowa. W 2011 roku nawiązała współpracę z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu).

Działalność artystyczna – teatr

Godne podkreślenia jest to, że Sylwia Góra może się pochwalić bardzo bogatym dorobkiem artystycznym w zakresie działalności teatralnej. Aktorka współpracowała już z następującymi placówkami:

  • Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie,
  • Nowy Teatr w Słupsku,
  • Teatr Wybrzeże w Gdańsku,
  • Teatr BOTO w Sopocie.

Dzięki tak licznym współpracom teatralnym, aktorka zagrała już w takich spektaklach, jak: „Hamlet, książę Danii”, „Zbrodnia i kara”, „Zielony mężczyzna”, „Faza delta”, „Czarownice z Salem”, „Martwe dusze”, „Broniewski”, „Portret damy”, „Faraon”, „Wróżka z kranu”, „Pełnia szczęścia”, „Wiśniowy sad”, „Mary Page Marlowe”, „Trojanki”, „Ruscy”, „Podróż do Buenos Aires”, „Inteligenci”, „Lilla Weneda”, „Nieczułość” czy też „Punkt zero”.

Dorobek filmowy i serialowy

Pochylenie się nad działalnością teatralną Sylwii Góry to jedno, natomiast pozostaje jeszcze przeanalizowanie jej dotychczasowego dorobku filmowego i serialowego. Produkcje zaliczane do tej kategorii, w których wystąpiła utalentowana aktorka to m.in.:

  • „Marszałek Piłsudski”,
  • „Egzamin”,
  • „Na białym koniu”,
  • „Night Road”.

Sylwia Góra – powiązani artyści i artystki

Realizowanie się na deskach teatru, ale też w produkcjach filmowych i serialowych doprowadziło do tego, że Sylwia poznała już wielu artystów oraz artystek. Razem z nią grali m.in.: Mirosław Baka, Małgorzata Brajner, Cezary Rybiński, Magdalena Boć, Monika Chomicka, Katarzyna Z. Michalska, Robert Ninkiewicz, Maciej Szemiel, Katarzyna Dałek, Albert Osik, Alina Czyżewska, Zbigniew Kułagowski, Bożena Borek, Dominika Kachlik czy też Marek Tynda.

Wydarzenia

Sylwia Góra - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sylwia Góra?

Miejscowości, w których Sylwia Góra wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk.

Gdzie i kiedy urodziła się Sylwia Góra?
Sylwia Góra to polska aktorka teatralna, serialowa i filmowa, która urodziła się 13 grudnia 1975 roku w Andrychowie. Od 2011 roku ściśle związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, choć na swoim koncie ma też współprace z Nowym Teatrem w Słupsku, Teatrem BOTO w Sopocie czy też Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Warto wiedzieć, że Sylwia jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Aktorski we Wrocławiu).
W jakich spektaklach teatralnych miłośnikom sztuki zaprezentowała się już Sylwia Góra?
Sylwia Góra zagrała już w wielu spektakularnych przedstawieniach, takich jak: „Hamlet, książę Danii”, „Zbrodnia i kara”, „Zielony mężczyzna”, „Martwe dusze”, „Broniewski”, „Faraon”, „Wiśniowy sad”, „Mary Page Marlowe”, „Ruscy”, „Trojanki”, „Podróż do Buenos Aires”, „Lilla Weneda”, „Inteligenci”, „Punkt zero” oraz „Nieczułość”.
Jacy artyści grali już z Sylwią Górą?
Z Sylwią Górą współpracowali już przede wszystkim Mirosław Baka, Katarzyna Z. Michalska, Maciej Szemiel, Alina Czyżewska, Dominika Kachlik, Cezary Rybiński, Monika Chomicka, Magdalena Boć, Katarzyna Dałek, Zbigniew Kułagowski, Robert Ninkiewicz oraz Bożena Borek.
W jakich produkcjach filmowych i serialowych można było już podziwiać aktorski talent Sylwii Góry?
Sylwia Góra to wszechstronnie uzdolniona aktorka, która w swoich artystycznych zbiorach ma role w takich produkcjach filmowych i serialowych, jak: „Marszałek Piłsudski”, „Egzamin”, „Na białym koniu” oraz „Night Road”.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso