Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta SingleDread

SingleDread

SingleDreadOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Sound system, którego trzon stanowią bracia z Węgorzewa Malik i MadMajk aka Majk4ya. Działają razem od 2002 roku, początkowo jako dystrybutor płyt winylowych i soundsystem, a obecnie skupiają się tylko na działalności muzycznej. 

Od początku istnienia zagrali kilkaset imprez/koncertów na terenie Polski oraz poza granicami kraju: Niemcy, Hiszpania (Ibiza), Czechy, Litwa, Rosja, Anglia. Wielokrotnie występowali na najważniejszych festiwalach reggae w Polsce: Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, One Love czy Reggaeland. 

Malik to pasjonat winylowych płyt, który zgromadził w swojej kolekcji około 8 tysięcy singli i LP, po które jeździł m.in. na Jamajkę. Jako selektor specjalizuje się min. na graniu z wokalistami. Na jednej scenie występował z takimi artystami jak: Jah Mason, Micah Shemaiah, Lutan Fyah, Perfect Giddimani, Ras Zahari, Daddy Freddy, Solo Banton, Deadly Hunta, Palacio Fyah, Mass Cypher, Hornsman Coytee, King Kalabash, Baron Black, Junior Kely, Peter Metro, U Brown, Dada Youte, Bob One, Junior Stress, Grubson, KaCeZet, Marika i wielu innych. Był również jednym z założycieli portalu reggaenet.pl. Oprócz działalności koncertowej przez 18 lat był managerem "sceny sound system" na Ostróda Reggae Festival.

MadMajk aka Majk4ya to wszechstronny wokalista/mc oraz producent muzyczny. Ma na koncie solowy album "Wartości system", dwa albumy z jazzującym Bauaganem Mistrzów oraz wiele singli i featuringów. Współpracował i udzielał się na płytach artystów z Polski jak i zagranicy. Min. Junior Stress, King Kalabash (Big Famili), KaCeZet, K-Jah,  Paprodziad, Cheeba, Sokół&Pono, Marika, Solo Banton i wielu innych. Obecnie mieszka w Nottingham, UK. 

SingleDread na scenie to wybuchowa mieszanka stylów reggae, dub, hip-hop, afrobeat. Kawałki MadMajka przeplatane dubplates, autorskimi produkcjami i remixami SingleDread, składają się na niepowtarzalne i energetyczne koncerty, przyciągające zarówno miłośników reggae jak i wytrawnych słuchaczy, którzy nie boją się nowych brzmień. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też