Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta I Grade Dub

I Grade Dub

I Grade DubOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Muzyczny wizjoner odpowiedzialny za mistrzowskie brzmienie reggae z Wysp Dziewiczych, znany ze współpracy z Akae Beka, Midnite, Chronixxem i innymi, po raz pierwszy przywozi do Polski swój live dub show.

I Grade Dub - informacje o artyście

Grade Dub to miksujący dub na żywo sound system z siedzibą w St. Croix na Wyspach Dziewiczych. Czarodziej dubu Laurent "Tippy I" Alfred na żywo miksuje piosenki i riddimy ze swojego obszernego katalogu produkcji. Od czasu założenia I Grade Records w 2001 roku, Tippy I wyprodukował, nagrał i zmiksował ponad 30 albumów wielu artystów reggae, jak Midnite / Akae Beka, Chronixx, Kabaka Pyramid, Protoje, Micah Shemiah, Tiken Jah Fakoly, Kumar, Pressure, Lutan Fyah, Dezarie, Niyorah, Perfect Giddimani, Glen Washington, The Nazarenes, Cornel Campbell, Christos DC i wielu innych. "Polarities" Akae Beka był 13. i ostatnim albumem z Vaughnem Benjamin dla I Grade Records, zwieńczeniem 20-letniej współpracy zapoczątkowanej albumem "Nemozian Rasta" z 2001 roku.

Podczas pobytu w Brooklynie Tippy byłem członkiem Downbeat Production Collective, ściśle współpracując między innymi z Jayem-Z. W 2005 roku wrócił do Saint Croix i razem z kolektywem Zion I Kings zaczął pracę nad stworzeniem nowego brzmienia, które pozostaje wierne korzeniom reggae, ale ma innowacyjną jakość HD i progresywną kreatywność.

Tippy I jest stałym gospodarzem festiwalu Dub in the Rainforest, który przyciąga miliony ludzi w mediach społecznościowych.

I Grade Dub na pierwszy plan w dubowym doświadczeniu wagi ciężkiej wystawia słowo, dźwięk i moc.

Kategorie:reggae

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też