Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Congo Natty

Congo Natty

Congo NattyOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Congo Natty, znany jako Conquering Lion bądź Mikail Tafari czy Rebel MC to producent i raper oraz pionier brytyjskiego hip-hopu i jungle.

Congo Natty - informacje o artyście

Jego kariera zaczęła się na początku lat 80-tych, gdy założył grupę Double Trouble i osiągnął sukces przebojami jak "Just Keep Rockin" czy "Street Tuff". Jako Rebel MC wydał kilka albumów, które również odniosły spory sukces, a wśród gości pojawiali się tam m.in. Barrington Levy, Tenor Fly czy Dennis Brown. Założył wytwórnię Tribal Bass i wypuścił przebojowego singla "Tribal Bass" (1992). Tribal Bass stopniowo zaczął przekształcać się w markę Congo Natty, największą nazwę na scenie reggae jungle.

W 2013 roku Congo Natty podpisał kontrakt z wytwórnią Big Dada i znów przyciągnął uwagę muzycznego świata znakomitą nową płytą “Jungle Revolution". Rewolucja została zmiksowana przez mistrza dubowej konsolety, legendarnego producenta Adriana Sherwooda z On-U Sound. Na singlu "UK Allstars" pojawia się cała śmietanka brytyjsko-jamajskiej nawijki wagi ciężkiej: Tenor Fly, Top Cat, General Levy, Tippa Irie, Sweetie Irie oraz Daddy Freddy. Album przepełniony jest niezwykłą mieszanką jungle, reggae, dub i grime.

Congo Natty jako rasta w sposób oczywisty pokazuje, że muzyka jungle jest wizją roots reggae na miarę nowego wieku. 

Jego muzyka pełna jest odniesień do całego dorobku reggae, a mięsiste brzmienie i junglowe beaty nie dadzą ci ustać w miejscu.

Dwa lata później ukazała się wersja dubowa albumu, "Jungle Revolution in Dub". "Dub był ścieżką dźwiękową mojej młodości" - wspomina Mikail Tafari alias Rebel MC alias Congo Natty. "Chodzenie do klubów i słuchanie moich ulubionych dubowych numerów na 18-calowych głośnikach było moim uzależnieniem". Na płycie znalazły się remixy m.in. od Adriana Sherwooda, Dubkasm, DJ Madd, Conscious Sounds, Vibronics czy Jinx in Dub. W 2019 roku można go było usłyszeć m.in. we wspólnym utworze "Walls of Dub" z jamajskim artystą Addis Pablo. 

2022 to wielki powrót z zawierającym aż 32 utwory albumem "Ancestorz (Roots of Jungle)". Wykorzystując głosy i historie z różnych pokoleń, kontynentów i dziedzin, Congo Natty rozwija swoją rastafariańską wizję świata i bada dziedzictwo kolonialne, które ukształtowało brytyjsko-jamajską muzykę.

Jego MC w Ostródzie będzie znany w Polsce m.in. z albumu z Dreadsquad Blackout JA – Jamajczyk zamieszkały w Londynie. 

Nagrywał ze Sly & Robbie, Tanya Stevens, Freddie McGregorem, Capletonem, Luciano czy Sizzla. Występował m.in. na jamajskim Sting Reggae Sunsplash, Notting Hill Carnival i wielu innych wielkich imprezach.

Jego ostatnim albumem jest owoc spotkania z amerykańskim producentem Liondub – "Love Dancehall" (2021).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też