Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

The Vyo

The VyoOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Grupa weteranów konsekwentnie promuje pokój i dobre wibracje podczas gdy dookoła szaleje wojna.

Narodziny reggae w Ukrainie splatają się z powstaniem zespołu The Vyo w 1990 roku. Trzon zespołu tworzą od początku gitarzysta Sergey Pidkaura i wokalista Miroslav Kuvaldin, którzy na przestrzeni kilkunastu lat współpracowali z różnymi muzykami.

W 1995 roku The Vyo zostali laureatami największego ukraińskiego festiwalu muzycznego "Chervona Ruta", śpiewając na nim transmitowaną w telewizji piosenkę “Ganja". 

Na fali zainteresowania powstał utwór “Zori" (“Stars"), który stał się już prawdziwym manifestem tworzącego się ruchu Rastafari na Ukrainie.

W 2017 roku wydali album "Green",  ciepło przyjęty podczas międzynarodowego tournee po Hiszpanii, Czechach i… Kanadzie.

W ich muzyce reggae splata się z rytmami ska i oryginalnym, ukraińskim world music, tworząc unikalną i oryginalną mieszankę. The Vyo to radość grania i głoszenia społecznie zaangażowanych tekstów z silnym, społecznym przesłaniem i wsparciem walki narodu ukraińskiego o wolność i niezależność.

W 2022 roku, zaraz po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, lider zespołu Miroslav Kuvaldin wstąpił do armii ukraińskiej i obecnie walczy na froncie w randze sierżanta.

W 2022 roku razem z polską grupą Dubska stworzył pokojowy protest song "Wojna".

Kategorie:reggae

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też