Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Kabaka Pyramid

Kabaka Pyramid

Kabaka PyramidOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Kabaka Pyramid to jeden z najważniejszych współczesnych jamajskich artystów, zdobywca nagrody Grammy za album "The Kalling", wydany w 2022 roku.

Kabaka Pyramid to świadomy i rewolucyjny autor tekstów łączący moc, energię i melodię reggae z liryką hip-hopu.

Kluczowy filar ruchu Reggae Revival, Kabaka Pyramid wkroczył na jamajską scenę reggae w 2011 roku z takimi hitami jak "Free From Chains" i "Warrior" z udziałem Protoje. Jego hiphopowe korzenie były widoczne w tekstach i mocnych podkładach.

Ten wielokrotnie nagradzany artysta zbudował globalną rzeszę fanów, intensywnie koncertując w ciągu ostatnich 10 lat na największych scenach reggae na całym świecie i będąc gwiazdą wielu ponad 20 międzynarodowych tras klubowych. Pochodzący z Kingston, urodzony jako Keron Salmon, spędził wiele wczesnych lat na rozwijaniu swojego brzmienia jako część Bebble Team, utalentowanej grupy przyjaciół i kolegów ze szkoły, która stała się podstawą jego niezależnej wytwórni Bebble Rock. Owocem tych przygotowań była "Rebel Music". Tak zaczęła się kariera Kabaki jako artysty reggae. Po trasie koncertowej po Europie w 2012 na pierwszy plan wysunęły się utwory "No Capitalist" i "Never Gonna be a Slave", a także przebój "Mi Alright" z udziałem Chronixxa. Jego EP-ka "Lead the Way" z 2013 roku trafiła na listę Billboardu i ugruntowała jego pozycję w międzynarodowym firnamencie reggae. Następnie świat podbił wyprodukowany przez Damiana Marleya w 2015 roku singiel "Well Done".

Jego mixtape "Accurate" z Walshy Fire (Major Lazer) zawierał owoc współpracy Kabaki z Raekwonem, a klasyczny "Kabaka vs Pyramid" dla prawdziwych fanów Kabaki stał się jego znakiem rozpoznawczym.

Po trasie koncertowej z Damianem Marleyem w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku, Kabaka połączył siły z synem Boba Marleya przy swoim debiutanckim albumie "Kontraband". Hit "Reggae Music" stał się pierwszą piosenką Kabaki, która przekroczyła 10 milionów wyświetleń na YouTube. Podczas pandemii Kabaka pracował niestrudzenie i wydał popularne single "Nice Up the Dance" i "Believe", a także klasyczny "Immaculate Mixtape" z Federation Sound. Wyprodukował także swój pierwszy riddim "Victory Rock". Jego drugi pełny krążek "The Kalling" (2022) zawierał hitowe single "Red Gold and Green" z Damianem Marleyem, "Kalling" ze Stephenem Marleyem, Protoje i Jesse Royalem oraz "Faded Away" z Buju Bantonem. Doczekał się nagrody Grammy jako album reggae roku.

Występy na żywo dla pisma "Rolling Stone", radia BBC 1xtra w Maida Vale i Tuff Gong Studios, tytuł "Przełomowy Artysta Roku" przyznany przez Jamaica Reggae Industry Association czy featuringi na albumach Chase and Status i Rudimental to tylko niektóre z ważniejszych momentów jego wspaniałej kariery.

 

Kategorie:reggae

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też