Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Rage Against the Machine

Rage Against the Machine

Rage Against the MachineOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rage Against the Machine to amerykański zespół rockowy, założony w 1991 roku w Los Angeles. Jego członkowie to wokalista Zack de la Rocha, gitarzysta Tom Morello, basista Tim Commerford oraz perkusista Brad Wilk.  

Płyty Rage Against the Machine 

Rage Against the Machine  zadebiutowali w listopadzie 1992 roku albumem pod tytułem „Rage Against the Machine”. Płyta osiągnęła ogromny międzynarodowy sukces, pokrywając się platyną w 6 krajach, w tym 3-krotną w Stanach Zjednoczonych i 5-krotną w Australii oraz złotem między innymi w Niemczech i Austrii. Znalazły się tam piosenki takie jak „Bullet in the Head”, „Killing in the Name” czy „Wake Up”.

 

Druga płyta grupy - „Evil Empire” ukazała się w w kwietniu 1996 roku. Trafiła na pierwsze miejsce notowania Billboard 200 i pokryła się 3-krotną platyną w USA. Pochodząca z niego piosenka „Tire Me” przyniosła muzykom nagrodę Grammy.

 

Trzeci album - „The Battle of Los Angeles” został uznany za najlepszą płytę roku 1999 przez magazyny „Time” oraz „Rolling Stone”. Pokrył się podwójną platyną w Stanach i Kanadzie oraz złotem w Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Znalazły się tam utwory takie jak „Guerrilla Radio”, „Calm Like a Bomb” czy „Sleep Now in the Fire”.  

 

Ostatni album grupy - „Renegades” ukazał się w grudniu 2000 roku. Składa się z coverów artystów takich jak Bruce Springsteen, Bob Dylan, The Rolling Stones czy Cypress Hill.

Koncerty Rage Against the Machine

Rage Against the Machine to jeden z najbardziej popularnych zespołów na świecie.  Koncerty Rage Against the Machine to wielkie wydarzenie, które przyciągają fanów z całego świata. Zespół juz niedługo wystąpi w Polsce!

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Penner, CC-BY-SA 3.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Rage Against the Machine?
Rage Against the Machine, jest amerykańskim zespołem, tworzącym muzykę z pogranicza gatunków takich jak: rapcore, funk metal czy metal alternatywny.
Jaki jest pierwszy album zespołu Rage Against the Machine?
Pierwszym albumem zespołu jest "Rage Against The Machine". Swoją premierę miał 3 listopada 1992 roku. Płyta w 2003 roku została sklasyfikowana na 368. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone.
Kto wchodzi w skład zespołu Rage Against the Machine?
Obecnymi członkami zespołu Rage Against the Machine są Zack de la Rocha, Brad Wilk, Tom Morello oraz Tim Commeford.
Czy zespół Rage Against the Machine występował w Polsce?
Zespół Rage Against the Machine po raz pierwszy w polsce wystąpił 21 czerwca 1994 roku. Koncert odbył się w Warszawie, a supportem zespołu był Kazik Na Żywo.
Jaki jest ostatni album zespołu Rage Against the Machine
Ostatnim albumem zespołu Race Against the Machine jest "Renegades". Album swoją premierę miał 5 grudnia 2000 roku.

Fani lubią też

Zobacz też