Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Rafał Sumowski

Rafał Sumowski

Rafał SumowskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Stand-uper
social media:

Opis

Jest dzieckiem komuny, więc wzruszają go widzowie ustawiający się w kolejki po bilety na jego występy. Ze swoimi autorskimi programami występuje w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Legnicy, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi.

Rafał Sumowski na scenie występuje od 2015 roku. Jest komikiem, stand-uperem i pomocną mordą (tak, jak w jednym ze swoich programów). O sobie pisze, że urodził się w stanie wojennym, więc pamięta komunę i ciągle poszukuje świętego spokoju, co mu się jednak nie udaje. Występując na scenie próbuje ulżyć swojej frustracji, ale to także mu nie wychodzi. Swój opis kończy zdaniem nie tylko długim, ale także pozbawionym sensu: "Ogromnym szacunkiem darzę tych nielicznych, wytrwałych i wnikliwych, którzy czytają mój opis, odwdzięczając im się za to, pozbawionymi sensu, rozwlekłymi zdaniami wielokrotnie złożonymi, w tym czasie w lesie panował smok."

Na początku swojej kariery zaczął jeździć na supporty z Katarzyną Piasecką, Grzegorzem Dolniakiem i Sebastianem Rejentem. Tak mu się to spodobało, że nadal jeździ i nie zamierza przestać. 

Rafał Sumowski – stand-up

Komik tworzy własne teksty stand-upowe. Programy Rafała Sumowskiego to m.in.:

  • "Chemia z Polski",
  • "Pomocna morda",
  • "Wolność słowa",
  • "Moja nerwowość",
  • "Informatycy".

Jego najpopularniejszym programem jest "Pomocna morda", który zebrał przeszło 626 tysięcy odtworzeń na YouTubie. Najmniej popularne są "Informatycy" oraz "Moja nerwowość". Oba zebrały jedynie ponad 20 tysięcy odtworzeń. Są to jednak programy, które mają już po ponad 7 lat. "Pomocna morda" została opublikowana w 2022 roku. Jego nowsze programy trwają ok. 30 minut.

Jednym z jego najnowszych programów jest "Skok w bok". To wariacka podróż, podczas której opowiada o swoich próbach bycia dorosłym, o zmieniającej się Polsce (sam wielokrotnie przypomina, że jest dzieckiem komuny i komunę pamięta) i robi to w żywiołowy i charakterystyczny dla siebie sposób. 

W trakcie programu "Skok w bok" występują także inni komicy. To trzy serca bijące w jednym rytmie. Trzech komików łączy przewrotny los… i razem prezentują swoje pomysły. Mowa o Pawle Chałupce, Bartoszu Zalewskim i Jaśku Borkowskim. 

Oprócz tego jest także część open-mic, podczas której może wystąpić każdy. Wystarczy tylko skontaktować się wcześniej z Rafałem Sumowskim na jego Instagramie. 

Gdzie można zobaczyć Rafała Sumowskiego?

Ze swoimi programami jeździ wszędzie: do Krakowa, Rzeszowa, Lublina, Elbląga, Włocławka… i nawet do Sosnowca. Co więcej, chce sprawdzić, czy Szczecin naprawdę istnieje (czy może jednak nie, jak to głoszą popularne memy) więc zapowiedział tam występ w grudniu 2023 roku. 

Rafał Sumowski zbiera pozytywne opinie. Fani doceniają jego warsztat, dobrze się bawią i uznają wieczory spędzone na jego występach za udane. Chwalą oni także jego kontakt z publicznością. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki był pierwszy program stand-upowy Rafała Sumowskiego?
Jego pierwszym 3-minutowym programem była "Moja nerwowość", która powstała w 2016 roku. Za to pierwszym długim, 24-minutowym programem była "Wolność słowa" z 2021 roku.
Ile lat ma Rafał Sumowski?
Nie wiadomo. Artysta nie zdradził swojej daty urodzenia.
Jaka jech cecha charakterystyczna Rafała Sumowskiego?
Stand-uper buduje długie, wielokrotnie złożone zdania. Robi to naturalnie, w taki sposób, w jaki faktycznie przychodzą mu do głowy.
Czy Rafał Sumowski gra w filmach lub serialach?
Nie, jest jedynie stand-uperem i występuje z własnymi programami.
Jakie nagrody zdobył Rafał Sumowski?
Do końca października 2023 roku nie zdobył żadnych nagród.

Fani lubią też

Zobacz też