Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jacek Stramik

Jacek Stramik

Jacek StramikSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Koszalin
dyscyplina:
stand-uper
social media:

Opis

Literacki komik i komediowy literat. Współautor książki "Łapy precz od żartów". Występował w Comedy Central, TVN i TVP, a także na scenach krajowych i polonijnych. W swoich programach łączy zadumę nad światem z anegdotami. Często występuje z innymi artystami np. w ramach grupy Kryształy.

Jacek Stramik urodził się w 1983 roku w Koszalinie. Na scenie występuje od 2012 roku. Jest autorem tekstów komediowych, blogowych i stand-uperem. Jak sam o sobie mówi, w zależności od dnia jest szczęśliwym lub nieszczęśliwym bezdzietnym kawalerem. Prowadzi program Stand-upowy "Smucikoń" oraz pisał bloga "Komik out Stramika". Niestety, aktualnie (stan na 2023 rok) blog nie jest dostępny i żadnego z artykułów nie da się przeczytać.

Jacek Stramik & Abelard Giza – "Łapy precz od żartów"

W 2018 roku Jacek Stramik został współautorem książki "Łapy precz od żartów". Napisał ją z Abelardem Gizą. Jest to mieszanka czarnego humoru, sprośności, jadowitej ironii i przekraczania granic wszelkiej przyzwoitości. 

Autorzy robią streaming z rzeczywistości co 48 godzin. Jeden z komików jest abnegatem i anarchistą. Testuje przeróżne używki. Uderza w świętości. Drugi za to najwyżej stawia rodzinę i dzieci. Choć jest ironiczny, tonuje i tłumaczy.

Na stronach książki "Łapy precz od żartów" pojawiają się takie tematy jak m.in.: eutanazja, aborcja, geje, szowinizm, rasizm, beznadziejność, celebryci, politycy, kompromitacje medialne, sprzedajność sceniczna czy chroniczne niewyspanie. Oprócz tego artyści pokazują satyryczne know-how i prezentują żarty bez tabu i bez granic. To nie jest książka dla osób, których gorszy jakikolwiek rodzaj żartów. Niestety, książka zbiera raczej słabe opinie od fanów tych komików. Czytelnicy twierdzą, że panom na scenie idzie o niebo lepiej, a w książce coś im po prostu nie wyszło. Ogólnie "Łapy precz od żartów" ma kiepskie recenzje i nie jest polecana przez fanów oraz dla fanów tych artystów.

Jacek Stramik – występy

Stand-uper występował w przeróżnych telewizjach. Prowadzi cykl stand-upowy z Darkiem Gadowskim. Można go zobaczyć w Koszalinie. Pracuje także nad innymi projektami.

Jacek Stramik jest częścią grupy Kryształy. W składzie możemy zobaczyć także Bartosza Zalewskiego, Darka Gadowskiego i Jaśka Borkowskiego. W 2017 roku powstał projekt "Kryształowe Noce", w ramach którego komicy rokrocznie wyruszają w trasę. Podczas pandemii chcieli założyć podcast, by fani mogli nadal słuchać ich występów. Poluzowanie obostrzeń jednak sprawiło, że panowie wrócili na scenę.

W 2021 roku Jacek Stramik pojawił się na antenie Comedy Central w programie "Comedy Club". W poszczególnych odcinkach można było zobaczyć prowadzącego Rafała Rutkowskiego oraz innych komików, jakich jak Cezary Jurkiewicz, Karol Kopiec, Ola Petrus czy Michał Pałubski. W ramach działań promocyjnych powstały spoty "Łączy nas humor", które powstały z inicjatywy ViacomCBS.

Jego znane (i mniej znane) programy to m.in.:

  • "Ballada o smutnym pająku" (2020 rok),
  • "Dobry jak chleb" (2019 rok),
  • "Smucikoń" (2018 rok),
  • "Powrót do łona" (2017 rok),
  • "Żarty o Żydach, dzieciach, matce i papieżu" (2016 rok),
  • "Polski bus i polskie kobiety" (2016 rok),
  • "Intymność" (2015 rok).

Wszystkie te występy można zobaczyć zarówno na jego kanale na YouTubie, jak i na żywo. Od 2020 roku nie pojawił się żaden nowy występ.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy Jacek Stramik obchodzi urodziny?
Nie wiadomo, ponieważ komik nie podzielił się dokładną datą urodzenia.
Gdzie można zobaczyć Jacka Stramika na żywo?
Artysta występuje w wielu różnych miastach. Podjedź wyżej na naszej stronie, by sprawdzić aktualne wydarzenia.
Jak zadebiutował Jacek Stramik?
Ciężko stwierdzić. Na jego kanale na YouTubie pierwsze nagrania to „Roast Tomasza Jachimka” oraz „Intymność”.
Czy Jacek Stramik występuje tylko solo?
Nie, komik często występuje z Abelardem Gizą, Jaśkiem Borkowskim, Darkiem Gadowskim oraz innymi stand-uperami.
Dlaczego nie można czytać bloga Jacka Stramika?
Nie da się go czytać, ponieważ wyskakuje błąd krytyczny. Najprawdopodobniej strona już nie istnieje.

Fani lubią też

Zobacz też