Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Paweł Rupala

Paweł Rupala

Paweł RupalaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
aktor, stand-uper
social media:

Opis

Jest najbardziej znaną Drag Queen w Polsce. Niektórzy życzyli mu śmierci, inni się za niego modlili. Uważa, że dzięki temu ma mnóstwo energii do działania i tworzenia nowych spektakli teatralnych.

W szkole nie lubił języka polskiego. Chciał mieć jednak dobrą ocenę, więc zapisał się do kółka teatralnego. Występował w czym tylko się dało. Okazało się, że uwielbia teatr i grę na scenie. Jest wdzięczny nauczycielce, że popchnęła go w tym kierunku.

W profesjonalnym teatrze pojawił się po raz pierwszy w 2011 roku. Zagrał wtedy prostytutkę w „Karierze Artura Ui” w reżyserii Jacka Bunscha. Premiera miała miejsce w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. To było jego pierwsze spotkanie ze sztuką Drag Queen.

Na casting zgłosił się tak naprawdę z przypadku. Był nieprzygotowany. Na prośbę, by opowiedział coś o sobie, przyznał, że rzucił etat i nie ma w ogóle doświadczenia w teatrze. Pierwszym zadaniem było wygłoszenie monologu. Z racji tego, że nic nie przygotował, zaczął improwizować. Okazało się, że wygrał casting, pokonując zawodowych aktorów.

Niedługo później dostał drugą rolę, w której musiał wcielić się w kobietę. Spotkał tam słynną Drag Queen – Kim Lee, która zaprosiła go na swój festiwal. Od tego zaczęła się jego przygoda z tą formą sztuki.

Na swoim koncie ma także m.in.:

  • bycie konsultantem artystycznym w Teatrze Bagatela (sztuka „Mefisto”, reż. Michał Kotarski),
  • rolę w sztuce w Teatrze Małym w Tychach.

Paweł Rupala – kim jest?

Paweł Rupala to artysta, który tworzy spektakle teatralne w klimacie Drag Queen. Lubi podejmować nowe wyzwania i rozwijać się artystycznie. Na scenie pojawia się jako Papina McQueen. 

Marzył o karierze stewarda w liniach lotniczych. Zamiast tego stworzył program stand-upowy „Stewardessa w przelocie”. Do współpracy zaprosił iluzjonistę Victora Febo, z którym stworzył niesamowite show. Prezentuje przygody Papiny w różnych liniach lotniczych. Stewardessa musiała jednak zrezygnować z pracy w WizzAir, bo nie lubi koloru różowego. 

W 2015 roku przygotował pierwszą Rewię Drag Queen w Polsce. „Pokochaj mnie” obejrzało przeszło 1600 widzów. Można ją było zobaczyć raz w miesiącu w Klubie Kabaret w Krakowie. Na scenie pojawili się także: Pussy Cat, Lady Brigitte oraz Victor Febo. Druga część Rewii miała premierę w 2016 roku i nosiła tytuł „Divas Night”. Trzecia część nazywała się „Life & Diamonds”. W 2018 roku powstała czwarta odsłona, pt. „Królowe Dancingu”. Podczas widowiska można było usłyszeć polskie piosenki, które są znane szczególnie starszym widzom.

Paweł Rupala – twórczość

Na tym artysta nie poprzestał. W 2019 roku stworzył spektakl „My Way, My Dream, My Life”. Widowisko to nie tylko gra aktorska, ale także znana muzyka, prezentacje multimedialne, monologi, żarty i wiele innych. 

Niedługo później na scenie pojawiła się kolejna odsłona Rewii Drag Queen „Diamonds of the Night”. Tym razem Papina McQueen wystąpiła z Savannah Crystal, Shady Lady, Ka Katharsis oraz Victorem Febo. Widzowie mogli usłyszeć zagraniczne piosenki, które niejednokrotnie były śpiewane na światowych estradach. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Paweł Rupala śpiewa?
Tak, artysta uczestniczy w lekcjach śpiewu, by jeszcze lepiej prezentować się na scenie.
Czy sztuka Drag Queen jest kosztowna?
Tak, artysta opowiadał, że szycie kostiumów, kosmetyki do charakteryzacji itd. są bardzo dużym kosztem. Najdroższe w organizacji są rewie, z którym Paweł Rupala słynie.
Kim Paweł Rupala był przed wymyśleniem Papiny McQueen?
Artysta pracował w korporacji. Rzucił pracę, by tworzyć spektakle. Studiował ekonomię.

Fani lubią też

Zobacz też