Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska

Genesis

GenesisSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Wielka Brytania
dyscyplina:
zespół rockowy
byli członkowie:
Phil Collins, Mike Rutherford, Tony Banks, Peter Gabriel, Steve Hackett, Anthony Phillips, John Mayhew, John Silver, Chris Stewart, Ray Wilson
social media:

Opis

Genesis to angielski zespół rockowy założony w 1967 roku. Jego założycielami byli wokalista Peter Gabriel, klawiszowiec Tony Banks, gitarzysta Anthony Phillips, basista Mike Rutherford, oraz perkusista Chris Stewart.

Debiutancka płyta Genesis 

Zadebiutowali w marcu 1969 roku albumem „From Genesis to Revelation”. Zebrał on negatywne recenzje i okazał się klapą sprzedażową. Utrzymany był w stylu popowo-rockowym. Kolejna płyta - „Trespass” ukazała się w październiku 1970 roku i jej styl zmienił się na rock progresywny z elementami folku. Po jej wydaniu do zespołu dołączył Phil Collins.

 

Pierwszy sukces komercyjny przyszedł wraz z piątą płytą - „Selling England by the Pound”, wydaną w 1973 roku. Pokryła się ona złotem w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, i Francji oraz platyną w Kanadzie. Szósta płyta pod tytułem „The Lamb Lies Down on Broadway”, wydana rok później osiągnęła niemal identyczny wynik sprzedażowy w tych samych krajach. 12. album o nazwie „Genesis”, wydany w 1983 roku sprzedał się w 4 milionach egzemplarzy w Stanach, co dało mu tam status poczwórnej platyny. Pokrył się także podwójną platyną w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, a także platyną w Niemczech i Francji. Znalazły się tam piosenki takie jak „Mama”, „Taking It All Too Hard” czy „Illegal Alien”.

 

Największym międzynarodowym sukcesem grupy Genesis była płyta pod tytułem „Invisible Touch” z czerwca 1986 roku. Sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy w Stanach, co dało jej status 6-krotnej platyny. W Wielkiej Brytanii sprzedało się ponad milion egzemplarzy. Pokryła się ona platyną i złotem w siedmiu innych krajach, w tym w Japonii i Hong Kongu, który w tamtych czasach był kolonią brytyjską.  Znalazły się tam piosenki „Land of Confusion” oraz „In Too Deep”.

Genesis w Polsce

Ostatnia płyta grupy - „Calling All Stations” została wydana w 1997 roku i pokryła się złotem w pięciu krajach, w tym w Polsce. Zespół Genesis w Polsce wystąpił między innymi w 2007 roku na Stadionie Śląskim. Za każdym razem koncerty Genesis wzbudzają wiele emocji wśród fanów na całym świecie.

Koncerty Genesis

Genesis to jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie. Koncerty Genesis cieszą się popularnością. Podczas wydarzeń z udziałem zespołu można usłyszeć ich największe przeboje takie jak między innymi I can't dance czy Jesus He Knows Me. Przeboje Genesis pomimo już wielu lat nadal cenione są pzez fanów zespołu, którzy wyczekują kolejnych koncertów zespołu Genesis. Zespół za każdym razem zostaje przywitany z dużym entuzjazmem i przekazuje zgromadzonej publiczności wiele pozytywnej energii.

 

Źródło zdjęcia zespołu: Wikipedia, fot. Andrew Bossi, CC-BY-SA 2.5

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też